EN YENİLER:

latest

Ads Place

Affiliate Marketing nedir ve nasıl para kazanılır?

  Affiliate Marketing 'in ne olduğu , nasıl çalıştığı ve bundan nasıl para kazanılacağı konusunda kafanızda birçok şüphe olmalı. Bugünkü...

 Affiliate Marketing'in ne olduğu , nasıl çalıştığı ve bundan nasıl para kazanılacağı konusunda kafanızda birçok şüphe olmalı. Bugünkü konumuzda bundan bahsedeceğiz. bu zamanlar bilgisayar ,İnternet ve çevrimiçi alışveriş/pazarlama çağıdır. Online alışveriş trendi devam ediyor ve yavaş yavaş ünlü oluyor, pek çok insan Çevrimiçi iş yapmakla ilgilenen ve E-ticaret sitesi ve kişisel blog oluşturarak para kazanmakta. Uzun süredir online ticaret yapanlar, bağlı kuruluş pazarlamasını biliyor veya duymuş olmalıdır. Pek çok blogger bunu bloglarında kullanıyor ve bloglarında kullanmayan bazı bloggerlar da var bunun birçok nedeni olabilir.Bunun Affiliate Marketing hakkında fazla bilgisinin olmaması ya da bundan hoşlanmaması gibi bir çok sebebi olabilir. blogunda kullanmanın doğru olup olmayacağını düşünüyor olabilir.

Bugün bu yazımda size Affiliate Marketing Nedir? Hiç bilgisi olmayan yeni bloggerların bilmesi için anlatacağım, biraz bilen ve kullanmakta tereddüt edenler de kullanmanın faydalarını öğrensin diye anlatacağım. Bu makaleyi Affiliate Marketing'i anlamanız için , tüm ilgili soru işaretleri kalkacaktır. O halde gecikmeden başlayalım.

Affiliate Marketing nedir ve nasıl para kazanılır?

Affiliate Marketing Nedir

Bağlı kuruluş pazarlaması, bir blog yazarının bir şirketin ürününü web sitesi aracılığıyla satarak komisyon kazanmasının bir yoludur . Alınan komisyon, daha çok moda ve yaşam tarzı kategorilerinde ve elektronik ürünlerde daha az komisyon gibi, ürün türüne bağlıdır.

her türlü ürün Web sitesi aracılığıyla tanıtım yapmak için web sitenizde veya blogunuzda daha fazla trafik olması, günde en az 5000 ziyaretçi olması çok önemlidir . Web siteniz yeniyse ve daha az ziyaretçi alıyorsa, web sitenizdeki ürünlerin reklamını yaparak fazla kar elde edemezsiniz. Bu nedenle, yalnızca blogunuz daha fazla ziyaretçi almaya başladığında, bağlı kuruluş ürünlerini blogunuza koymanız daha iyi olur.

Affiliate Marketing nasıl çalışır?

Bu sorunun cevabını çevrimiçi olan kişilerin bilmesi çok önemlidir. alanla ilişkilidir. Ayrıca bağlı kuruluşlarını başlatmak istiyorlarsa, Affiliate Marketing'in nasıl çalıştığını bilmek onlar için çok önemlidir. Ürün bazlı bir şirket veya kuruluş, ürünlerinin satışını artırmak istiyorsa, bunun için ürünlerini tanıtmalıdır. Özellikle bu yüzden ortaklık programlarını başlatmak zorundalar.

Affiliate Marketing işi komisyona dayalıdır . Bir blog yazarı veya web sitesi sahibi başka bir kişi bu programa katıldığında, bu programı başlatan şirket veya kuruluş, ürünlerini blogunda veya web sitesinde tanıtması için ona bir banner veya bağlantı vb. verir veya blogunda veya web sitesinde farklı şekillerde banner tasarlar. O blogger veya site sahibinin sitesi günlük olarak çok sayıda ziyaretçi aldığından, bir kısmının gösterilen teklife tıklaması, ardından ürün bazlı firmaların web sitelerine ulaşarak bir şey veya herhangi bir hizmet satın alması mümkündür. karşılığında o şirket veya kuruluş o blogger'a belli bir pay. sağlar.

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgili bazı önemli tanımlar

Bu pazarlamada bu tür bazı terimler kullanılmaktadır ve bu terimler hakkında hepimizin bilmesi çok önemlidir. Öyleyse bu tür bazı tanımlar hakkında bilgi alalım.

1. Ortaklar:   Bağlı kuruluşlara, bir ortaklık programına katılan, ürünlerini blog veya web sitesi gibi kaynaklarında tanıtan kişilere denir. Bu herhangi bir kişi olabilir.

2. Ortaklık Pazarı:   Farklı kategorilerde Ortaklık Programları sunan bazı şirketler vardır, bunlara Ortaklık Pazarı denir.

3. Satış Ortağı Kimliği:   Bu, kayıt sırasında elde edilen benzersiz bir kimliktir. Satış Ortaklığı Programları aracılığıyla her Bağlı Kuruluşa benzersiz bir kimlik verilir ve bu kimlik satışlarda bilgi toplamaya yardımcı olur. Bu kimliğin yardımıyla, Affiliate hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

4. Ortaklık bağlantısı: İşte bu Bağlantı , ürünü tanıtmak için bağlı kuruluşlara sağlanan bağlantı olarak adlandırılır. Ziyaretçiler bu bağlantılara tıklayarak bir ürün satın alabilecekleri bir ürün web sitesine ulaşırlar. Bu bağlantılar aracılığıyla yalnızca Satış Ortaklığı programını çalıştıranlar satışları takip eder.

5. Komisyon:   Başarılı bir satış sonrasında blogger veya satış yapanın (bağlı) ödediği miktara komisyon denir. Bu miktar, her bir satışa göre Ortak'a sağlanır. Satışın bir yüzdesi veya daha önce şartlar ve koşulda belirtildiği gibi önceden sabitlenmiş herhangi bir miktar olabilir.

6. Link Clocking:   Ortaklık linkleri genellikle uzundur ve görünüşleri biraz tuhaftır, bunun için bu tür linkler Link Clocking olarak adlandırılan URL kısaltıcılar kullanılarak kısaltılır.

7. Ortak Yöneticisi:   Bazı Ortak programlarında, Ortaklara yardımcı olmak ve onlara doğru ipuçlarını vermek için bazı kişiler atanır, bunlara Bağlı Yöneticiler denir.

8. Ödeme Modu: Ödeme   alma yöntemine Ödeme Modu denir. Bu, komisyonunuzun size verileceği ortam anlamına gelir. Farklı bağlı kuruluşlar farklı modlar sunar. Çek, banka havalesi, PayPal vb.

9. Ödeme Eşiği:   Bağlı kuruluş pazarlamasında, bağlı kuruluşlara minimum satış yaptıklarında bir miktar komisyon sağlanır. Sadece bu satışı yaptıktan sonra ödeme kazanabileceksiniz. Buna ödeme eşiği denir. Farklı programların ödeme eşiği miktarı farklıdır.

Günümüzde birçok blogcu, bağlı kuruluş pazarlaması ile ilişkilidir ve ayrıca çok fazla gelir elde etmektedir, blogdan para kazanmanın en iyi yolu bağlı kuruluş piyasasıdır. Bağlı kuruluş pazarlamasından gelir elde etmek için herhangi bir bağlı kuruluş programına gitmeli ve kaydolmalıyız. Kayıt olduktan sonra onların verdiği reklamların ve ürünlerin linkini blogumuza eklememiz gerekiyor. Blogumuza gelen herhangi bir ziyaretçi o reklama tıklayarak ürünü satın aldığında, firma sahibinden komisyon alacağız.

Burada hangi şirketin bu ortaklık programını sunduğu sorusu ortaya çıkıyor. Yani cevap şu ki, internette bağlı kuruluş programları sunan birçok şirket var, bazıları çok ünlü amazon, flipkart, snapdeal, GoDaddy, vb. Bu tür tüm şirketler , yalnızca kaydolarak ve ürünlerini seçerek şirkete katılabileceğiniz ve bağlantılarını veya reklamlarını blogunuza ekleyebileceğiniz ve çok para kazanabileceğiniz bağlı kuruluş programları sunar . Ve kaydolmak veya kayıt olmak için şirkete herhangi bir şey ödemek zorunda değiliz.

Ortaklık programı hizmetini hangi şirketin sağladığını google'da aratarak öğrenebilirsiniz. Mesela amazon gibi herhangi bir şirketin adını yazıp o isimle ortaklık yazıp google'da arama yapmak gibi, eğer o şirket ortaklık programı sunuyorsa, bağlantısını oradan alacaksınız ve o şirketle kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Ancak herhangi bir şirkete katılmadan önce hüküm ve koşullarını okuyun.

Affiliate Programından ödeme nasıl alınır?

Bağlı kuruluşlarına ödeme yapmak için hangi modları destekledikleri farklı bağlı kuruluş programlarına bağlıdır. Ancak hemen hemen tüm programlar ödeme için banka havalesi ve PayPal kullanır . Ortaklık programında kullanılan bu tür bazı terimler vardır, bunlar olmadan bağlı kuruluşlar aşağıdaki gibi görevlendirilir:

1) BGBM (Maliyet Başına 1000 Gösterim) : Satıcının (yani ürün sahibinin) , kendi blog sayfasında yer alan bu ürünlerin reklamı için üye kuruluşa (yani ürününün tanıtımını yapan kişiye ) verdiği miktardır. 1000 görüntüleme varsa, tüccar, bağlı kuruluşa bazında komisyon verir.

2) CPS (Satış Başına Maliyet) : Bu tutar, blogunun ziyaretçisi ürünleri satın aldığında bağlı kuruluş tarafından alınır. Ürünleri satın alan kişi sayısına bağlı olarak, bağlı kuruluş her satın alma işleminde bir komisyon alır.

3) TBM (Tıklama Başına Maliyet) : Ziyaretçi, bağlı kuruluşun bloguna yerleştirilen reklam, metin, afişin her tıklaması için komisyon alır.

Satış Ortaklığı ve Google Adsense'i birlikte kullanabilir miyiz?

Cevap evet, bağlı kuruluş pazarlaması ile Google Adsense'den daha fazla ve daha kısa sürede para kazanabilirsiniz. Ve tamamen yasal olduğu için Google Adsense hizmet şartlarına hiç de aykırı değildir. Her ikisini de blogunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Google Adsense'in onayını almak için bağlı kuruluş pazarlamasını kullanmak için yaptığımız kadar çok çalışmamıza gerek yok, bu nedenle çoğu blogcu bağlı kuruluş pazarlamasından para kazanmayı sever. Blogunuzdan ne kadar çok ürün satarsanız, geliriniz o kadar fazla olur.

Blogunuza ilgili ürünleri eklerseniz, daha fazla kar elde edersiniz. Demek ki blogunuzun içeriği gadget'larla ilgiliyse, bununla ilgili reklamlar yerleştirin, bu ziyaretçilerinizin reklamlara tıklama şansını artıracak ve daha fazla kar elde edeceksiniz.

Popüler Affiliate Marketing siteleri hangileridir?

İnternette size sunulan birçok bağlı kuruluş pazarlama şirketi olmasına rağmen, bugün size daha fazla komisyon veren bazı popüler ve en iyi şirketlerden bahsedeceğim.

Herhangi bir ortaklık programına katılmadan önce, o programla ilgili tüm bilgileri önceden almalısınız. Herhangi bir şirketin bağlı kuruluş pazarlama programı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman Arama motorunda firma adının önüne ortaklık yazarak arama yapmanız gerekecek ve eğer o firmanın bir ortaklık programı varsa, arama sonuçlarında görünecektir.

En İyi Ortak Pazarlama Siteleri :

1. Amazon Bağlı Kuruluşu

2. Snapdeal Bağlı Kuruluşu

3. Clickbank

4. Komisyon Kavşağı

5. eBay

Affiliate Pazarlama Sitelerine Nasıl Katılabilirsiniz?

Herhangi bir Affiliate Marketing Sitelerine katılmak istiyorsanız, bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için bazı adımları izlemeniz gerekiyor, sonrasında ise ortaklık gelirinizi kolayca başlatabilirsiniz.

Aşağıda size Amazon Affiliate'e nasıl katılacağınızı anlatacağım. Her şeyden önce, ortaklık programına katılmak istediğiniz şirketin bağlı kuruluş sayfasına gitmeniz gerekir, örneğin amazon bağlı kuruluşuna katılmak istiyorsanız, orada yeni bir hesap oluşturmanız gerekir, burada size bazı önemli bilgiler sorulur. 

 isim

 Adres

 Email kimliği

 Cep numarası

 Pankart Detayı

 Blog/Web Sitesi URL'si (şirketin ürününü tanıtacağınız yer)

 Ödeme Ayrıntıları (tüm kazançlarınızın gönderilmesini istediğiniz yer)

Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra kayıt olduğunuzda firma blogunuzu kontrol ettikten sonra size bir onay maili gönderir. Kayıt olmak için giriş yaptığınızda önünüze bir mesaj gelecektir. Kontrol paneli , ürünleri seçmeniz ve bağlı kuruluş bağlantısını kopyalamanız gereken yere gelecektir. Ve insanların o ürünü satın aldığı blog/site veya sosyal medyada paylaşın ve rahatça para kazanabilirsiniz.

Affiliate Marketing ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

şimdi İnsanların sıklıkla sorduğu ve cevaplarını internette bulduğu SSS hakkında bilgi sahibi olacaksınız . Dolayısıyla, Affiliate Marketing hakkında bu kadar çok şey öğrendikten sonra, gelecekte Affiliate Kariyeriniz için önemli olacak bazı benzer soruların cevaplarını bize bildirin.

Affiliate Marketing ve Adsense gibi Reklam Ağları aynı web sitesinde veya web sitesinde kullanılabilir mi?

Evet kesinlikle yapabilirsiniz, Affiliate Marketing ve Ad Networks birlikte kullanılabilir. İnceleme gibi bir site çalıştırıyorsanız, birçok kişi için Affiliate Marketing, reklam ağlarından daha iyi bir kazanç kaynağıdır.

Bağlı kuruluş pazarlaması için bir blog veya web sitesine sahip olmak gerekli mi?

Bunlar gerekli değildir, ancak böyle bir blogunuz veya web siteniz varsa, o zaman Affiliate Marketing'den para kazanmanın en iyi kaynağıdır, çünkü ziyaretçi getirmeniz gerekmez, ancak kendileri blogunuza gelirler.

Tüm şirketler veya kuruluşlar bağlı kuruluş programları sunuyor mu?

Tüm şirketlerin bağlı kuruluş programları sunup sunmadığını söylemek zor. Ancak neredeyse tüm büyük şirketler bu programı sunuyor. Bir şirketin ortaklık programı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman tek yapmanız gereken şirket + bağlı kuruluş araması yapmaktır ve arama sonucunda bununla ilgili tüm bilgileri alacaksınız.

Affiliate Marketing'e katılmak için herhangi bir özel kurs vs. yapmam gerekiyor mu?

Hayır, sadece bununla ilgili bazı şeyler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. İnternette Affiliate Marketing hakkında iyi bilgiler sağlayan bu tür birçok web sitesi ve blog var.

Ortaklık Programına katılmak için herhangi bir ücret var mı?

Hemen hemen tüm Ortaklık Programına katılmak ücretsizdir. Biri sizden katılmanız için para isterse, asla ona katılma hatasına düşmemelisiniz. Çünkü her zaman ücretsiz olmalıdır.

Affiliate Marketing'den ne kadar para kazanabiliriz?

Bu programa kaç ziyaretçi çekebildiğiniz ve onlardan kaç satış yaptığınız tamamen size bağlı. Yapabileceğiniz daha fazla satışa göre komisyon da alırsınız. Bunun için en önemli şey ziyaretçilerinizin size inanmış olmasıdır.

Ortaklık Programlarında ödeme düzgün bir şekilde alınmazsa ne yapılmalıdır?

Ödemelerinizle ilgili herhangi bir sorun olursa, bunun için o Ortak Şirketin destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekecektir. Çünkü bazen bazı şirket politikaları nedeniyle iştiraklerin ödemeleri bir süreliğine durdurulur. Bu konuda çok endişelenmenize gerek yok çünkü ödemeniz doğru olacak ama kesinlikle alacaksınız.

Ortaklık Programına katılmadan önce bunlara özellikle dikkat edin.

Ne zaman yeni bir Ortaklık Programına katılmak veya bir Affiliate Network'e kaydolmak isterseniz, bazı şeylere önceden dikkat etmelisiniz.

İçinde hangi afişler mevcut

Promosyon konusunda mevcut olan tesis nedir

Bağlı kuruluş kontrol paneli veya değil

Asgari ödeme nedir

ödeme yöntemleri nelerdir

Vergi formu gerekli veya gerekli değil

Tüm bu faktörler hakkında önceden bilgi sahibi olmanız sizin için iyidir, çünkü onlar hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak ve bu belirli ürünleri tanıtmaya hazır olup olmadığınıza karar vermenize yardımcı olacaktır. Örneğin, sezonluk bir ürün seçerseniz ve minimum ödeme tutarı 1000$ civarındaysa. O zaman o sezonda bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağınızdan emin olmalısınız. Evet ise, o zaman sorun değil ve değilse, önceden bu konuda hazırlıklı olmalısınız.

Bonus ipucu:   Büyük ve ünlü markalarla ilişki kurabilirseniz, bu, bağlı kuruluş pazarlama kampanyanız için çok büyük bir avantaj olabilir.

Ne öğrendik?

Bu makalemizde, bağlı kuruluş pazarlamasının ne olduğu  ve ondan nasıl para kazanılacağı  hakkında bazı bilgiler verdik, affiliate marketing'e katılarak çok iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Umarım bu makaleyi beğenmişsinizdir. 

Hiç yorum yok

Latest Articles