EN YENİLER:

latest

Ads Place

Android root (kök izni) nedir ?

  Android Root'un  ne olduğunu biliyor musunuz  ?  Root yapmanın avantajları ve dezavantajları  nelerdir?  Bu sorular bir çoğunuzun aklı...

 

root, root nedir, root atma, android root, root nasıl atılır, root indir, kingroot, chainfire, kernel, root explorer, root power, root programı, root zararlımı, root zararları, android, adsense, eğitici,
Android Root'un ne olduğunu biliyor musunuz Root yapmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bu sorular bir çoğunuzun aklına gelmiş olmalı. Düzenli okuyucularımız her gün bu soruyu soruyor , Android root nedir ? Bu yüzden bugün size detaylı olarak anlatacağım.

Android'in bir mobil işletim sistemi olduğunu hepiniz bilmelisiniz. Sadece bu değil, mobilde kullanılan tüm işletim sistemleri (OS) arasında en üstte yer alıyor. Çünkü herkesin elinde bir Android akıllı telefon görürsünüz.

Kullanıcı işletim sistemi üzerinden bir komut verdiğinde, bu komut donanıma ulaşır ve ardından onu işler ve kullanıcıya bir çıktı verir. cep telefonunu veya Bilgisayar, her cihazda böyle çalışır. Öyleyse bugün Android Root'un ne olduğunu  öğrenelim ?

Android Kök izni Nedir

Bir şirket bir projeyi yazılım haline geldiğinde, kimse onu yanlış kullanmasın diye bir takım sınırlamaları da beraberinde getirir. android Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Daha önce Linux kullandıysanız, bunun açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğunu ve çoğu kişinin onu güvenlik ve bilgisayar korsanlığı için kullandığını biliyorsunuzdur.

Cihaz'da kök izni varsa, Android akıllı telefonunuzda da böyle birçok şey yapabilirsiniz. root izni, Android'in köküne ulaşmanıza yardımcı olur. Tüm bunları bir Android telefonda root olmadan yapamazsınız. Neden sistem dosyalarını silemiyorsunuz ? Çünkü erişim izni yok.

Bilgisayardaki herhangi bir yazılıma sağ tıkladığınızda “ Yönetici olarak çalıştır ” seçeneğini görürsünüz Benzer şekilde, cep telefonunuzu rootladığınızda, telefonunuzu bir yönetici gücüyle kullanabileceksiniz. Köklü bir Android akıllı telefonda her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olduğunuzu da söyleyebilirsiniz Çünkü tüm sınırlamaları kökten kaldırılmıştır.

----------------------------------------------------

root, root nedir, root atma, android root, root nasıl atılır, root indir, kingroot, chainfire, kernel, root explorer, root power, root programı, root zararlımı, root zararları, android, adsense, eğitici,


Hiç yorum yok

Latest Articles