EN YENİLER:

latest

Ads Place

Sayfa dışı SEO nedir ve nasıl kullanılır?

  Sayfa Dışı SEO ( Off page SEO ) Off Page SEO'nun  tüm çalışmaları blog dışında yapılır.  Off page SEO'da, birçok popüler blogu ziy...

arama motoru optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu nedir, seo, seo nedir, seo nasıl yapılır, arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır, eğitici, arama motoru optimizasyonu eğitimi, seo eğitimi,
 

Sayfa Dışı SEO ( Off page SEO )

Off Page SEO'nun tüm çalışmaları blog dışında yapılır. Off page SEO'da, birçok popüler blogu ziyaret etmek, makalelerine yorum yapmak ve web sitemizin bağlantısını göndermek gibi blogumuzu tanıtmak amaçlanır. buna geri bağlantı denir. Web sitesi geri bağlantılardan çok yararlanır.

Facebook, Twitter, Quora gibi sosyal ağ sitelerinde web sitenizin çekici bir sayfa açın ve takipçilerinizi artırın, bu web sitenize daha fazla ziyaretçi çekme şansına sahiptir.

Çok popüler olan büyük bloglarda, bloglarına misafir gönderisi gönderin, bu onların bloglarına gelen ziyaretçilerin sizi tanımasını sağlayacak ve web sitenize trafik gelmeye başlayacaktır.

Sayfa Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Burada size çok işinize yarayacak bazı Off Page SEO Tekniklerinden bahsedeceğim.

1.   Arama Motoru Gönderimi: Web siteniz tüm arama motorlarında düzgün bir şekilde sunulmalıdır .

2.   Bookmarking: Blogunuzun veya web sitenizin sayfası ve gönderisi Bookmarking ile web sitesinde gönderilmelidir.

3. Dizin Gönderimi: Blogunuz veya web siteniz popüler yüksek PR'a sahip bir dizine gönderilmelidir.

4. Sosyal Medya: Blogunuzda veya web sitesi sayfanızda ve sosyal medyada bir profil oluşturmalı ve Facebook, twitter gibi web sitenize bir bağlantı eklemelisiniz.

5. Gizli Gönderim: Ücretsiz Sınıflandırılmış Web Sitesine giderek web sitenizin reklamını ücretsiz yapmalısınız.

6.   Soru-Cevap sitesi: Soru cevap sitesine giderek istediğiniz soruyu sorabilir ve sitenize link koyabilirsiniz.

7.   Blog Yorumlama: Blogunuzla ilgili blogu ziyaret ederek, onların gönderilerine yorum yapabilir ve web sitenize bir bağlantı koyabilirsiniz (bağlantı web sitesinin yazıldığı yere yerleştirilmelidir).

8.   Pin: Web sitenizin görselini Pinterest'te yayınlayabilirsiniz, bu trafiği artırmak için çok iyi bir yoldur.

9.   Misafir Gönderisi: Web sitenizle ilgili blogu ziyaret ederek misafir gönderisi yapabilirsiniz, do-follow linkini alabileceğiniz en iyi yer burasıdır ve bu da en doğru yoldur.


SEO konusun'da ilk yayınladığım makaleyi okumadıysanız kesinlikle tavsiye ederim, aşağıdaki yardımcı link ile makalemi okuyabilirsiniz.

     ------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 1

------------------------------------------------------------------------

Ülkemiz için kaliteli ve yararlı içerikler paylaşıyorum, sitemi arkadaşlarınızla paylaşırsanız çok sevinirim ve motive olurum teşekkürler.

------------------------------------------------------------------------

arama motoru optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu nedir, seo, seo nedir, seo nasıl yapılır, arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır, eğitici, arama motoru optimizasyonu eğitimi, seo eğitimi, site trafik nasıl çekilir, trafik çekme, blogger, blog geliştirme, öne çıkma, google adsense, onay alma, internetten para kazanma, seo öğren,

Hiç yorum yok

Latest Articles