EN YENİLER:

latest

Ads Place

Binance Nedir ? (Detaylı)

Merhaba sayın ziyaretçilerim, bu yazımda   Binance  Nedir, konusunda Detaylı şekilde bahsedeceğiz. umarım keyif alırsınız. Binance Borsası N...

Merhaba sayın ziyaretçilerim, bu yazımda  Binance  Nedir, konusunda Detaylı şekilde bahsedeceğiz. umarım keyif alırsınız.

Binance Borsası Nedir?

Binance borsası, altcoin ticaretine güçlü bir şekilde odaklanan 2017 yılında kurulmuş bir borsadır . Binance hızla büyüyerek en popüler kripto para borsalarından biri haline geldi ve Bitcoin (BTC), Ethereum ( ABD merkezli müşteriler için bu miktarın yalnızca onda biri kadar) ve 500'den fazla kripto para birimi ve sanal token ticareti sunuyor ETH), Litecoin (LTC ), Dogecoin (DOGE) ve kendi tokeni Binance Coin (BNB).

ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR

Binance, kullanıcıların kripto para birimleri ticareti yapabileceği çevrimiçi bir borsadır. En yaygın olarak işlem gören kripto para birimlerinin çoğunu desteklerler.

Binance, tüccarlarına elektronik fonlarını depolayabilecekleri bir kripto cüzdanı sağlar.

Borsa ayrıca, tüccarların yatırım kararları vermelerine yardımcı olan destekleyici programlara sahiptir.

Binance'in kendi blok zinciri tabanlı belirteci Binance Coin (BNB) vardır.


Binance  Nedir, Nasıl Kullanılır Detaylı

Binance Borsasını Anlamak

Öncelikli olarak kriptodan kriptoya alım satımı ile bilinir -yani dolar veya yen gibi ulusal para birimleri değil, iki kripto para çifti arasında alım satım—Binance borsası, düşük işlem ücretleri, yüksek likiditesi ve kullanıcıların ödemesi halinde ek indirimleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. yerel BNB kripto para birimi belirteçlerinde. Değişim hizmetleri 2017 yılında başlatıldı. 

"Binance" adı, "bitcoin" ve "finans" kelimelerinin birleşimine dayanmaktadır. Çok katmanlı ve çok kümeli mimarisiyle yüksek standartlarda gizlilik ve güvenlik talep ediyor ve saniyede yaklaşık 1,4 milyon siparişi işleme kapasitesiyle yüksek işlem hacmi sunuyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve kendi yerel BNB jetonları gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere 150'den fazla jetonla alım satımı destekliyor ve liste büyümeye devam ediyor.

Binance, ticaret için daha az ABD müşterileri için sınırlıdır. Ayrıca, New York dahil 22 ABD eyaleti, 2021 itibariyle henüz Binance US tarafından desteklenmiyor.

Binance'de Ticaret

Diğer kripto borsaları gibi Binance de kripto para birimlerinin alım satımı, listelenmesi, bağış toplaması ve listeden çıkarılması veya geri çekilmesi ile ilgili hizmetler sunar. Kendi tokenlerini piyasaya sürmek isteyen kripto para meraklıları, ilk madeni para teklifleri (ICO'lar) aracılığıyla fon toplamak için Binance'i kullanabilir . Binance, çok sayıda tüccar ve katılımcı tarafından çeşitli kripto para birimleri alışverişi ve yatırımı için kullanılır.

Ticarete başlamak için kullanıcıların gerekli KYC gereksinimlerini tamamlamaları gerekir . Başarılı alım satım hesabı oluşturmanın ardından, kullanıcılar alım satıma başlamak için Binance tarafından sağlanan herkese açık cüzdan adreslerine kripto para birimi fonları ekleyebilir.

Binance, üç tür ticaret emrini destekler: limit, piyasa ve stop limit emirleri. Limit emirleri sadece işlemci tarafından belirlenen limit fiyattan gerçekleştirilir, piyasa emirleri mevcut en iyi piyasa fiyatından hemen gerçekleştirilir, stop limit emirleri ise sadece fiyat belirli bir seviyeye ulaştığında geçerli olur.

Binance, özellikle vadeli işlem sözleşmelerinde kripto türevleri için ek beş tür emir sunar. Bu ticaret emirleri şunları içerir:

Limit emri

Market siparişi

Limit emrini durdur

Piyasa emrini durdur

Takip eden durdurma emri

Yalnızca siparişi yayınla

TP/SL siparişini sınırla

Kripto para birimi/fon mevduatı için herhangi bir ücret alınmaz, ancak para çekme işlemleri, kripto para birimine ve miktarına bağlı olarak değişen bir işlem ücreti ile gelir.

2021 itibariyle Binance, yalnızca küresel kullanıcılar tarafından SWIFT aracılığıyla ABD Doları mevduatına izin verir, ancak kredi veya banka kartıyla belirli sayıda kripto para birimini doğrudan satın almanıza izin verir. Euro dahil diğer 12 fiat para birimini kullanan mevduatlara izin verilir. 

Binance'in Avantajları: Ek Hizmetler

Binance, borsaya özel hizmetlere ek olarak, genel blok zinciri ekosistemini desteklemek için başka araçlar, platformlar ve hizmetler de sunar.

Binance, gelecek vaat eden ICO öncesi aşama projelerini beslemeye odaklanan Binance Labs adlı bir blok zinciri teknolojisi inkübatörüne sahiptir . Geliştirme için gerekli finansmanı, danışmanlık kaynakları ve gerekli listeleme ve bağış toplama çalışmaları için bir fırlatma rampası sağlayarak kripto para proje ekiplerine hak kazanmaya yardımcı olur.


Binance, yeni ve gelişmekte olan blok zinciri projelerini ve API arayüzlerini barındırmak için LaunchPad adlı bir site de sunuyor . Mart 2021 itibariyle 42 proje hayata geçirilmiştir.


Temmuz 2017'de bir ICO aracılığıyla kendi Binance Coin (BNB) kripto para birimini piyasaya sürdü. BNB popülerlik kazandı ve Mart 2021 itibariyle yaklaşık 36,4 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle aktif olarak işlem görüyor . Merkezi olmayan Binance borsasının yerel para birimi olmaya hazırlanıyor. .

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), platformun Binance borsasında kripto ticaretini kolaylaştırmak için kullanılan dahili tokenidir. Madeni para,  Temmuz 2017'de bir ilk madeni para arzı (ICO) sırasında piyasaya sürüldü  . Binance, melek yatırımcılara %10 veya 20 milyon BNB jetonu  , kurucu ekibe %40 veya 80 milyon jeton ve kalan %50'yi teklif etti. veya ICO süreci aracılığıyla çeşitli katılımcılara 100 milyon. ICO sürecinde toplanan fonların neredeyse yarısının Binance marka bilinci oluşturma ve pazarlama için kullanılması amaçlanırken, yaklaşık üçte biri Binance platformunu oluşturmak ve Binance ekosisteminde gerekli yükseltmeleri yapmak için kullanıldı.

Binance Coin  , ERC 20 standardına sahip Ethereum blok zincirinde  çalışır  ve 200 milyon BNB jetonluk bir kapağa sahiptir. 2021 yılının ilk çeyreği itibarıyla, bir BNB yaklaşık 650 dolar değerinde ve yaklaşık 3,6 milyar dolar ile piyasa değerine göre en değerli üçüncü blok zinciri tabanlı tokendır. 

Bu yazımda binance borsası, binance nedir, binance, bnb, gibi konulardan bahsettim umarım yararlı olmuştur.

Dilerseniz al-sat işlemlerinden daha az komisyon ödeyebileceğiniz referans linkim ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

---->  BİNANCE EXCHANGE


1 yorum

  1. Binance kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.

    YanıtlaSil

Latest Articles