EN YENİLER:

latest

Ads Place

Borsa matematiği ile mantıklı yatırım yapın 2021 ( Borsa sırları ) !

  Borsa Matematiği Siz de benim gibi uzun süredir borsalarda (hem hisse senedi hem de F&O) aktifseniz, o zaman hisse senedi piyasasının ...

 

borsa, borsa nedir, borsa sırları, borsa matematiği, borsa taktikleri, borsa önerileri, türk borsa, türk borsaları, ekonomi, borsada nasıl para kazanılır, borsa blogger, borsa yorum, borsa gündem,
Borsa Matematiği


Siz de benim gibi uzun süredir borsalarda (hem hisse senedi hem de F&O) aktifseniz, o zaman hisse senedi piyasasının sırlarını bilmelisiniz. size kesinlikle beğeneceğiniz ve bundan çok şey öğreneceğiniz bazı sırlardan bahsedeceğim.


Yıllar içinde öğrendiğim sırlara bir göz atalım:

1. Borsa göründüğü kadar kolay değildir . Bunda içeriden öğrenenlerin ticareti var. Piyasa her zaman sizden daha fazlasını bilir. Yani her alıcının bir satıcısı vardır. Ancak bu, içinde para kazanamayacağınız anlamına gelmez, sadece biraz zordur.

2. Böyle bir 'nihai' strateji/gösterge yoktur. Bir değer stratejisine (ucuz kaliteli hisse senetleri satın alarak) veya bir ivme stratejisine (büyüme hisse senetleri satın alarak) veya başka herhangi bir şeye göre yatırım yapmalısınız.

İster teknik bir tüccar olun, ister temel bir yatırımcı olun, kendinize ait bir stratejiniz olmalı ve bu stratejiyi kullanarak iyi kar elde edebilirsiniz.

3. Ticaret yapmak veya doğru şekilde yatırım yapmak hiç de kolay değil, eğer ticaret yapmaktan zevk alıyorsanız, kesinlikle yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir.

4. Her zaman daha fazla okumalısınız. Aynı zamanda, başkalarının sözlerini daha az dinleyin.

5. Traderların %90'ından fazlası ticareti gerçekten bilmiyor, sadece başkalarını takip ederek para kazanmak istiyorlar.

6. Ticaret/yatırım yapmak çok yalnız bir yolculuktur. İlk başlarda insanları kopyalayarak para kazanabilseniz de daha sonra kendi stratejinizi oluşturmanız gerekiyor aksi takdirde zararı daha sonra üstlenmek zorunda kalabilirsiniz.

7. Hisse senedi yatırımı yapmadan önce hisse senetlerinin temel analizini yapmayı bilmelisiniz.

8. Yatırımcılar öncelikle şirketlerin yıllık raporlarını nasıl okuyabileceklerini öğrenmeli, aynı zamanda finansal terimleri de anlamalıdır.

9. Her Zaman Hisse Senedi Yatırımı uzun vadede yapılır.

10. Herhangi bir hisse senedine yatırım yapmadan önce o hisse senedi ile ilgili bilgileri kendiniz almanız, o konuda da kendinizi güncellemeniz gerekecektir.

11. Hisse senedi satmak da tıpkı satın almak gibi doğru zamanda çok önemlidir.

------------------------------------------------------------------------------

borsa, borsa nedir, borsa sırları, borsa matematiği, borsa taktikleri, borsa önerileri, türk borsa, türk borsaları, ekonomi, borsada nasıl para kazanılır, borsa blogger, borsa yorum, borsa gündem,

Hiç yorum yok

Latest Articles