EN YENİLER:

latest

Ads Place

Java nedir?

 Bu makalemde bir çok yazılımcı öğrenci arkadaşlarım için işe yarayabilecek bir konudan bahsedeceğim java ve java nedir? sorusuna  cevap v...

 Bu makalemde bir çok yazılımcı öğrenci arkadaşlarım için işe yarayabilecek bir konudan bahsedeceğim java ve java nedir? sorusuna

 cevap vereceğim.

java, java nedir, java indir, javascript, java 64 bit, java download, java 32 bit, java script nedir, java update, tomcat, spring boot, java 8 , java online, yazılım, java nasıl kullanılır, java eğitimi, windows,


Java nedir?

Java, Sun Microsystems tarafından geliştirilen üst düzey bir programlama dilidir . Başlangıçta set üstü kutular ve el cihazları için programlar geliştirmek için tasarlanmış olmasına rağmen, daha sonra web uygulamaları oluşturmak için oldukça popüler hale geldi.

Java'nın sözdizimi, C++'ınkine oldukça benzer, ancak tamamen bir nesne yönelimli programlama dili.

Örneğin, çoğu Java programında , daha sonra bireysel sınıflara atanan nesneleri ve yöntemleri tanımlamak için kullanılan sınıflar bulunur.

Java, C++'dan çok daha katıdır, yani değişkenlerin ve işlevlerin içinde açıkça tanımlanması gerekir. Bu, Java kaynak kodunun diğer dillerden daha fazla hata veya "istisna" ürettiği anlamına gelir. Ancak tanımsız değişkenler veya atanmamış türler tarafından oluşturulan diğer hata türlerini de sınırlar.

Windows yürütülebilir dosyaları (.EXE dosyaları) uygulamalarının (.APP dosyaları) aksine, Java programları doğrudan işletim sistemi tarafından çalıştırılmaz, bunun yerine Java programlarında Birden çok platformda çalışan Java Sanal Makinesi veya JVM aracılığıyla yorumlanır.

Bu, tüm Java programlarının çok platformlu olduğu ve Macintosh, Windows ve Unix bilgisayarlar dahil olmak üzere farklı platformlarda çalışabileceği anlamına gelir. Ancak Java uygulamalarının veya uygulamalarının çalışması için JVM'nin kurulu olması gerekir.

İyi bir şey, JVM'nin bir parçası olarak dahil edilmesidir. ücretsiz olarak indirilebilen Java Runtime Environment (JRE).

NOT Oracle, Sun Microsystems'ı Ocak 2010'da satın aldı. Bu nedenle Java artık Oracle tarafından korunmakta ve dağıtılmaktadır.

Dosya uzantıları: .JAVA , .JAV , .JAD , .JAR , .JSP , .CLASS

bugün neler öğrendik?

Bugün java nedir, java, ve java uzantısı, konuları hakkında bilgiler verdim bu tarz yazılım ile ilgili ve her kategoriden değerli bilgiler vermeye devam edeceğim.


Hiç yorum yok

Latest Articles