EN YENİLER:

latest

Ads Place

Kaç tür web sitesi vardır?

  Kaç tür web sitesi olduğunu biliyor musunuz ? Tüm işleri sadece internetten yapabiliriz . Aradığın bilgiyi İnternette bir arama yapın ve ...

 Kaç tür web sitesi olduğunu biliyor musunuz ? Tüm işleri sadece internetten yapabiliriz .

Aradığın bilgiyi İnternette bir arama yapın ve herhangi bir web sitesine veya diğerine giderek bilgileri elde edin. Bundan farklı web sitelerinin ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş olmalısınız.

İnternette size bilgi veren kişi, o web sitesinin sahibidir. Bir web sitesinin birden fazla sahibi olabilir. Ayrıca site içerisinde farklı site türleri de bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğim.

O zaman başlayalım.

Web Sitesi Türleri


Kaç tür web sitesi vardır?

İnternette birçok web sitesi türü vardır. Şimdi tüm bu tür konular hakkında bize bilgi vereceğim

1. Arama Motoru Portalları

Arama motorları , bu makaleyi aramak için ziyaret etmiş olabileceğiniz sitelerdir. Bu site her gün 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Bazı isimleri EX – Google , Yahoo , Bing. Belki de bir şeyi ya da diğerini aramak için her gün giriş yapmış olmalısınız.

web sitesi nasıl yapılır

Google aynı zamanda bir Arama motoru sitedir. Dünyada herhangi bir bilgi isteyen varsa, o zaman kesinlikle bu sitelerde bilgi alabilirsiniz.

Google zaten diğer web siteleri hakkında bilgi sahibidir, bu nedenle Google'da herhangi bir arama yaparsanız, doğru sonuçlara sahip sitelerin bir listesini alırsınız. Bazı kişiler, Google'ı tarayıcılarında varsayılan arama motoru olarak tutar. Chrome tarayıcısında Google Arama Motoru varmış gibi.

Veya Ayarlar'a veya Varsayılan Arama'ya gidebilirsiniz. web sitesi kurulabilir. Bazı arama motorlarında Haberler, E-posta gibi birden fazla portal bulunur. İsimleri Yahoo, vs.

2. Bilgilendirici Web Siteleri

Bilgilendirme Sitesi Bu tür sitelerin tek amacı insanlara bilgi vermektir. Belki onlar için biraz para alabilirler veya ücretsiz olarak da verebilirler.

Bu sitelerde size herhangi bir şirket veya sektör hakkında bilgi verilmektedir. Bu web siteleri şu kategoriler hakkında bilgi içerir - TV Rehberleri, Referans Materyal, Spor, Hava Durumu ve Hisse Senedi Verisi.

3. Kişisel Web Siteleri ve Bloglar

21. Yüzyılda bir web sitesi oluşturmak bir Roket Bilimi değildir. Ama bazı insanlar için bu çok önemli çünkü Hiç bilgisayar ve internet bilgisi yok. Yurt dışında kişisel bir blog oluşturmak bir moda haline geldi.

Kişisel web sitesi ve blog günümüzün internet çağında çok hızlı büyüyor. Bu bloglarda ne tür bilgiler olacak, hepsi bloggerlara bağlı. Bulunduğunuz web sitesi/blog gibi.

Bu blogda İnternet, Teknoloji, Bilgisayar, SEO, Bloglama, Motivasyon hakkında bilgiler bulunmaktadır . Kendi web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, Blogger.com, Wix.com'dan kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

bu sitelerde ücretsiz Şablon , Ücretsiz Hosting de mevcuttur, internetten araştırırsanız bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Hala bir blog veya web sitesi oluşturmayı öğrenmek istiyorsanız, sitemdeki makaleyi okuyun .

4. Bloglar ve Çevrimiçi Günlükler

Ayrıca günlük yazıyor olabilirsiniz, cevabınız "evet" ise artık endişelenmenize gerek yok. Süt ürünleriniz çevrimiçi yapılıyorsa, buna Blog diyebilirsiniz. Seçtiğiniz bilgileri nereye yazabilirsiniz.

Blogger.com ve Windows Live Space (Microsoft) Bu sitelerden herhangi birine kaydolmanız gerekir. Bu sitelerin her ikisinde de blogunuzu tasarlayabileceğiniz farklı türde araçlar bulacaksınız.

Mehjuda Sitelerine yükleyerek Blog Yazılımını ve WordPress'i zaten çalıştırabilirsiniz. Onların yardımıyla blogunuzu kolayca yönetebilirsiniz. Düşüncelerinizi ve sözlerinizi birkaç dakika içinde çevrimiçi yapabilirsiniz. Önemli olan bir şey de para kazanabilmenizdir.

Çünkü blog oluşturmanın, yönetmenin çok kolay olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Öğrenirseniz, o zaman özel bir şey, bugünlerde bloglardan çok şey kazanıyorsunuz.

O kadar çok şey var ki hayal bile edemezsin. Bu blog yazarlarının çabaları sayesinde, bugün dünya hakkında çok fazla bilgi çevrimiçi olarak mevcuttur.

5. Şirket Web Siteleri

Günümüzde her şirketin bazı sayfalar hakkında bilgi içeren bir web sitesi var . Şirket Adı, Hizmetler, Bize Ulaşın sayfası, Hakkımızda Sayfası, Ana sayfa gibi, bu bazı bilgiler.

İnternet artık herkesin her şeyi araştırdığı herkese açık bir pazar. Bu yüzden küçük bir şirket kendi sitesini yapar.

6. Forumlar

Forum Sitesi hakkında herkes bir şeyler biliyor. İnsanların soru sorduğu ve onunla birlikte herhangi bir konuyu tartıştığı çevrimiçi bir forumdur. Bu, insanların kendi aralarında konuştuğu ve herkesin sorunlarına çözüm ürettiği bir yoldur. Bu sitelere Soru-Cevap Siteleri de denilmektedir.

İnternette arama yaparsanız, birçok Forum Sitesi bulacaksınız. kayıt olmanız gereken yer. Aklınıza takılan her yerde onu da sorabilirsiniz. Herhangi bir konuda bilginiz varsa o soruları cevaplayarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Forum sitesinde birçok farklı konuda tartışabilirsiniz. Quora çok büyük bir Online Forum Sitesidir . Milyonlarca insanın, insanların sorularını yanıtlamak için bir araya geldiği yer.

Ayrıca herhangi bir Forum Sitesini ziyaret etmeniz ve bilginizi insanlarla paylaşmanız tavsiye edilir. İsterseniz kendiniz bir Forum Sitesi oluşturabilirsiniz.

7. Çevrimiçi Mağazalar ve Açık Artırma Web Siteleri

Esas olarak web, iletişim ve bilgi arama için kullanılır. Ama belki de insanların mallarını çevrimiçi sattığı birçok AC şirketi olduğunu biliyorsunuzdur. İsterseniz, benzersiz bir ürün yaratırsanız, bunları çevrimiçi olarak da satabilirsiniz.

Bu çevrimiçi sitelerin adları Amazon.com, Flipkart.com, Amazon.in ve Snapdeal.com'dur. Alışveriş Sitesi kategorisinde yer almaktadır. Günümüz dünyasında dünya o kadar hızlı online alışveriş yapıyor ki, bir günde online olarak ne kadar ürün satılacağını hayal bile edemezsiniz.

8. Sosyal Ağ

Bu kategoriye giren web sitelerinin isimleri çocuktur. Twitter , Facebook , Instagram , Pinterest,LinkedIn tek bir sosyal sitedir.

Dünyadaki tüm İnternet kullanıcıları önce Arama Motoruna , ardından Sosyal Siteye gider. Her gün bir kişi sosyal sitelerde 2 saatten fazla zaman harcıyor.

100 Crore insanı gün boyunca bu sosyal sitelerde aktif kalıyor. Bu sitelerin popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Dünyanın en popüler sosyal sitesi Facebook .

bugün ne öğrendin

Umarım türkçe web sitesi türleri hakkındaki bu makaleyi beğenmişsinizdir. Okuyucuların   bu makale bağlamında başka sitelerde veya internette arama yapmalarına gerek kalmaması için farklı web sitesi türleri hakkında eksiksiz bilgi sağlamaya çalıştım.

Hiç yorum yok

Latest Articles