EN YENİLER:

latest

Ads Place

Nft satarak nasıl para kazanılır?

Nft nedir? NFT, değiştirilemez token anlamına gelir. Token, bir kripto para birimine bağlı bir öğedir . NFT'ler bir blok zinciri kaydı a...

nft nedir, nft coin, kripto paralar, nft nasıl yapılır, nft art, nft coin nedir, nft ne demek, nft marketplace, nft coin list, nft list, nft listesi, nft rare, nft art token, bitcoin, crypto art, cryptocurrency,

Nft nedir?


NFT, değiştirilemez token anlamına gelir. Token, bir kripto para birimine bağlı bir öğedir . NFT'ler bir blok zinciri kaydı aracılığıyla izlenebildiğinden ve kripto para piyasasında bir jeton alınıp satılabildiğinden, mülkiyeti güvenli ve doğrulanabilir . Değiştirilemez bir jeton, bir başkasıyla değiştirilemeyen benzersiz veya neredeyse benzersiz (sınırlı miktarlarda serbest bırakılan) bir jetondur. Örneğin, sanat dünyasında, değiştirilemez bir parça, orijinal bir tablo veya bir fotoğrafın numaralı bir baskısı olacaktır.

Tokenlar satın alınıp dijital para ile satılabilir Bitcoin , dogecoin veya Ethereum , ve kayıt işlemiyle -ve dolayısıyla mülkiyet-edilir silinmez bir şekilde güvenli ve ebediyen blockchain, kaydı oluşturulur.

Fiziksel sanat çalınabilir, sahte olabilir veya yok edilebilirken, dijital bir kayıt ve onu görecek bilgisayarlar olduğu sürece bir NFT var olur . Bu, kısmen Beeple adlı bir sanatçının neden bir NFT'yi 69 milyon dolara sattığını açıklayabilir .

Nft neden önemlidir?

NFT'ler, daha az değerli olmayan farklı bir kapitalist fikirden yararlanır: Eşsiz bir şeye sahip olabilirsem, önemliyim . Hiç kimse Mona Lisa'yı satın alamaz ve hiç kimse LeBron James'in yeteneğine sahip olamaz, ancak şimdi James'in basketbol smaçladığı bir NFT klibine “sahip olabilirsiniz”. James'in popülaritesinin kalıcı değeri üzerine bahse girmek hemen hemen kesin bir şey.

Bir basketbol smaç yapan James'in NFT'sini satın alırsanız, ona sahip olursunuz, ancak bunun anlamı sınırlıdır. Başkalarının smaç klibini izlemesini engelleyemezsiniz. İnternette kullanabilen tek kişi bile sen değilsin. Ancak blok zinciri kaydı, ona sahip olduğunuzu söylüyor, bu da onu bir tutamda satabileceğiniz anlamına geliyor .

Nft nereden satabiliriz ?

NFT leri, hiç bir ülke ayrımı yapılmaksızın, kripto para cinsinden satabilirsiniz bunun için en çok kullanılar sitelere göz atabilirsiniz,

RARİBLE ,  OPENSEA PLATFORMU , SUPERRARE  gibi NFT exchange sitelerine giriş yaparak Metamask, veya alternatif cüzdan adresinizi bağlayıp dijital eserinizi  usdt veya ethereum olarak fiyat belirleyerek satışa çıkartabilirsiniz, 

satılmaz demeyin, en komik, satılması imkansız fiyatlarda olan basit eserler bile alıcısına ulaşırsa satılabiliyor. 

ayrıca belirtmek isterimki bir çok nft satışa çıkarırken gas, ücreti denilen ethereum ağı ücreti almaktadır ama ücretsiz nft paylaşabileceğiniz, sitelerde mevcuttur ancak üstte bahsettiğimiz siteler öncü siteler olup kullanıcı hacmi oldukça fazladır.

Bu yazımda NFT tokenlar'dan bahsettim bir sonraki devam niteliğindeki paylaşımımda gas ücreti ödemeden nft satışı yapabileceğiniz sitelerden ve kendi nft lerimi örnek olarak göstereceğim.

----------------------------------------------------------------------

NOT : SİTEM'DE FAYDALI MAKALELER, İŞE YARAR BİLGİLER PAYLAŞIYORUM SİTEMİ ÇEVRENİZE TAVSİYE EDERSENİZ ÇOK MEMNUN KALIRIM  :)


nft nedir, nft coin, kripto paralar, nft nasıl yapılır, nft art, nft coin nedir, nft ne demek, nft marketplace, nft coin list, nft list, nft listesi, nft rare, nft art token, bitcoin, crypto art, cryptocurrency,
Hiç yorum yok

Latest Articles