EN YENİLER:

latest

Ads Place

Reddit nedir ve blog trafiği nasıl artırılır?

  R eddit   internette  çok popüler bir tartışma web sitesidir  .  Ayrıca kendisini internetin ön sayfası olarak adlandırıyor.  Ve bu konuda...

 Reddit internette çok popüler bir tartışma web sitesidir . Ayrıca kendisini internetin ön sayfası olarak adlandırıyor. Ve bu konuda hiçbir çelişki yoktur. Bunun nedeni, tüm dünyada ilk 10 sitedeki yerini almasıdır.

Şimdi soru ortaya çıkıyor, o zaman bu Reddit nedir? Bu nedenle, bunun bir forum gibi olduğu için, insanların bilgi, haber, içerik paylaşımı gibi etkileşim içerisine girdiği biliniyor.

Reddit bir çok ülkede popüler bir geliştirici forum sitesiyken, Türkiye'de o kadar'da kullanılmayan bir site, 

Ben de bugun reddit hakkında sizlere tam bilgi vermek için araştırmalarımı tamamladım.

reddit, reddit nedir, reddit dogecoin, redditzone, reddit türkçe, reddit para kazanma, reddit site trafik çekme, reddit bloga trafik çekme, reddit nasıl kullanılır, reddit coin, eğitici, nasıl yapılır,
Reddit nedir?

Reddit bir Bağlantı paylaşımı, tartışma ve topluluk oluşturma platformudur. Reddit'in ana içerik birimi, yalnızca içinde bulunan ve reddit hesabı olan kullanıcılar tarafından gönderilebilen "yazıları"dır.

Bir "bağlantı gönderisi", aşağıdakilerden biri olan bir başlığa sahiptir. Web sayfası internet üzerinden bağlantılıdır. Oysa bir “metin gönderisi”, bir metin gövdesinin yanı sıra bir başlıktan oluşur. Hem bağlantı hem de metin gönderileri, diğer kullanıcıların gönderi hakkında kolayca tartışabilecekleri bir yorum bölümüne de sahiptir.

Gönderiler "yukarı" ve " aşağı " redditorlar tarafından değerlerine göre oylanır. Daha fazla "artı oy" alan gönderiler sayfanın en üstünde yer alır ve kullanıcılar tarafından daha görünür hale gelir. Bu yukarı/aşağı oylama özelliği, reddit'i diğer geleneksel forumlardan ayıran şeydir.

Reddit'in kurucuları kimlerdir?

Reddit'in kurucuları Steve Huffman, Aaron Swartz ve Alexis Ohanian'dır . Üçü de bunu 2005'te kurdu.

Reddit'te Subreddits nedir?

İkinci en önemli bileşeni Reddit “subreddits” sistemidir. Alt dizinler, her gönderinin tek bir alt dizine yerleştirildiği kategorilerdir. Redditörler, ilgilendikleri belirli içerik türlerini görebilmeleri için seçtikleri alt dizinlere abone olurlar.

Alt dizinler, reddit'in bir web sitesinde kullandığı URL yapısıyla eşleşmesi için genellikle " /r/ " ön ekine sahiptir .

Örneğin, "Haberler" alt dizisi " /r/Haberler " olarak anılacaktır.

Bu nedenle, bu alt dizinler hakkında bilgi tutmak, reddit'te başarılı pazarlamanın temel mantrasıdır. Her alt dizinin kendi topluluğu ve bununla birlikte benzersiz demografik özellikleri ve ilgi alanları vardır. Genel reddit kitlesi markanıza fazla ilgi göstermezken, belirli hedef kitlenin kesinlikle sizden duymak istediği belirli bir alt dizin vardır.

Reddit'te ön sayfa nedir?

Alt dizinler, topluluğun oluşturulduğu reddit'in iç kısmıdır. Buna karşılık, ön sayfa, redditorların çoğunun zamanını harcadığı ve alt dizin topluluğunun damgasını almış içeriği okuduğu yerdir. Her bir alt dizinin yalnızca en iyi içeriği ön sayfada görünürken, bu ön sayfa her kullanıcının hangi alt dizinlere abone olduklarına bağlıdır.

Kayıtlı olmayan bir kullanıcı için bu ön sayfa, "varsayılan alt dizinler"deki en sıcak gönderilerin bir listesidir.

Bir kullanıcı bir reddit hesabı oluşturduğunda, otomatik olarak bu varsayılan alt dizinlere abone olur. Hangisini isterlerse daha sonra değiştirebilir ve favori alt dizinlerine abone olabilirler.

Unutulmaması gereken bir şey, bir kullanıcının ön sayfasında yalnızca en sıcak içeriğin görüntülenmesidir. Çoğu zaman çok oy alan bir gönderi ön sayfaya ulaşır ve bir kez orada olduğunda daha fazla oy alır çünkü diğer tüm redditorlar da bu gönderiyi ön sayfalarında görebilirler.

Bu nedenle, ön sayfaya gelebilmek için içeriğinizin veya yayınınızın zaten çok fazla oy almış olması gerekir ki, insanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilsin ve içerik kalitesinin de o kadar iyi olması gerekir ki, gitmeye değer. olsun.

Reddit'te Karma nedir?

Karma, reddit'e katkılarından dolayı redditorlara sağlanan bir ölçümdür. Her redditorun “ bağlantı karması ” ve “ yorum karması ” vardır.


Bağlantı karması, redditor'un bir zamanda veya diğerinde gönderildiği her bağlantı gönderisinde meydana gelen tüm olumlu ve olumsuz oylar arasındaki toplam fark olarak adlandırılır. Aynı şekilde yorum karması da vardır, sadece onların yorumlarından bahseder.

Reddit'ten blogunuza nasıl trafik çebilirsiniz?

Bu arada, Reddit'te ne kadar trafik olduğunu zaten biliyorsunuz. Şimdi blogunuza nasıl bu kadar çok trafik getireceğinizi öğrenelim.

İlgili Bir Alt Dizin Seçin

Reddit'te subreddit'in önemi çok büyük. Çünkü konu açısından çok özeldir ve bu konuda tamamen niş müşterileri hedefleyebilirsiniz. Bu şekilde hedeflenen trafik elde edersiniz.

Bu nedenle öncelikle blogunuzun hangi kategoriye girdiğini düşünmeli ve buna göre kendinize doğru subredditi seçmelisiniz. Örneğin, bir teknoloji niş web siteniz varsa, bunun için teknoloji alt dizinlerini seçmelisiniz. Bu arada, bunun için reddit sitesinin sağ köşesinde bulunan arama çubuğunu kullanabilir ve herhangi bir konuyu inceleyebilirsiniz.

Kurallara uymak zorundasınız - aksi halde yasaklanabilirsiniz

Reddit'in herhangi bir işe değil, tüketiciye daha fazla önem verdiğini çok iyi anlayın. Reddit kullanıcıları burada gereksiz reklamlar değil kaliteli içerik arıyor. Bu nedenle, herhangi bir şeyin tanıtımını yapmadan önce, gönderinizin bir reklam değil değerli olması gerektiğini unutmayın.

Her alt dizinin kendi kuralları olmasına rağmen, onları dikkatlice okuyun.

Siteyi kötüye kullanmayın

Yavaş yavaş blogunuza gelen trafiği görebileceksiniz, o zaman bu şeyi kötüye kullanmayın. Çünkü çoğu kez biri bize bir şeyi ücretsiz sağlıyorsa, onu yanlış kullanmaya başlarız. Bu hiç doğru değil.

Moderatörlerin tüm etkinliklerinizi not aldıklarını ve bu platformu yalnızca kendi yararınıza kullandığınızı düşündüklerinde, sizi bunun için de yasaklayabileceklerini unutmayın.

Bu yüzden mümkün olduğunca onların koyduğu kurallara uyun ve birlikte izleyiciler için en iyi içeriği yayınlayın.


                  REDDİT ANA SAYFA

-----------------------------------------------------------------------

reddit, reddit nedir, reddit dogecoin, redditzone, reddit türkçe, reddit para kazanma, reddit site trafik çekme, reddit bloga trafik çekme, reddit nasıl kullanılır, reddit coin, eğitici, nasıl yapılır, 


Hiç yorum yok

Latest Articles