EN YENİLER:

latest

Ads Place

SEO hakkında çok önemli terimler 2021

  Bir blogunuz veya web siteniz varsa, temel seo , hakkında bazı temel terim leri ve nasıl çalıştığı hakkında çok şey öğreneceksiniz. bu mak...

 Bir blogunuz veya web siteniz varsa, temel seo, hakkında bazı temel terimleri ve nasıl çalıştığı hakkında çok şey öğreneceksiniz. bu makalemde temel seo terimlerinden bahsettim, arama motoru optimizasyonu olmadan internet seruveni bir hayal olurdu, o yüzden hadi gelin size seo hakkında terimlerden bahsedeyim.


seo terimleri, seo terimler sözlüğü, iphone seo, seo, seo uzmanı, seo fiyat, seo çalışması, googleseo, seo paketleri, 1 seo uzmanı, backlink sorgulama, seo ajansı, eğitici, seo 2021, güncel seo, 2021, SEO hakkında çok önemli terimler 2021

 • Backlink:   Inlink veya basitçe link olarak da adlandırılır, web sitenize işaret eden başka bir web sitesine giden bir köprüdür. Herhangi bir web sayfasının Arama Sıralamasını doğrudan etkilediğinden, geri bağlantılar seo açısından çok önemlidir.
 • PageRank:  PageRank, Google'ın web'de hangi göreli önemli sayfaların bulunduğunu tahmin etmek için kullandığı bir algoritmadır.
 • Bağlantı metni:   Herhangi bir geri bağlantının bağlantı metni türü, tıklanabilir metindir. Anahtar Kelimeniz Anchor Text'inizde Mehjud ise, SEO açısından da size çok yardımcı olacaktır.
 • Başlık Etiketi:   Başlık Etiketi esas olarak herhangi bir şey için kullanılır.Web sayfasının başlığı oradadır ve bu, Google'ın Arama Algoritması için çok önemli bir faktördür.
 • Meta Etiketler:   Başlık Etiketi gibi, Meta Etiketi kullanarak Arama Motorları sayfalardaki içeriğin ne olduğunu öğrenir.
 • Arama Algoritması:   Google'ın arama algoritması yardımıyla tüm İnternet'te hangi web sayfalarının alakalı olduğunu bulabiliriz. Google'ın Arama Algoritması'nda yaklaşık 200 algoritma çalışır.
 • SERP:   Tam formu Arama Motoru Sonuç Sayfasıdır. Temelde yalnızca Google Arama Motorlarına göre alakalı sayfaları gösterir.
 • Anahtar Kelime Yoğunluğu:   Bu Anahtar Kelime Yoğunluğu, makalede herhangi bir anahtar kelimenin kaç kez kullanıldığını gösterir. Anahtar kelime yoğunluğu SEO açısından oldukça önemlidir.
 • Anahtar Kelime Doldurma:  Daha önce de söylediğim gibi Anahtar Kelime Yoğunluğu SEO açısından çok önemlidir ancak bir Anahtar Kelime gereğinden fazla kullanılıyorsa buna Anahtar Kelime Doldurma denir. Buna Negatif SEO denir çünkü blogunuz üzerinde kötü bir etkisi vardır.
 • Robots.txt:   Bu, yalnızca bir Etki Alanındaki Dosya , Kök'e yerleştirilir. Bunu kullanarak, arama botları web sitesinin yapısı hakkında bilgilendirilir.

Sonuç

Sonuç olarak bu yazımda sizlere seo hakkında terimlerden bahsettim, bu terimleri her website, blog, sahibinin bilmesi gerektiğini düşünüyorum, seo terimleri sayesinde, seo araçlarını daha verimli kullanabilirsiniz, böylece arama motoru optimizasyonu algoritmasına daha uygun içerikler üretebilirsiniz, bu sizin
google da önlere çıkmanıza, arama sonuçlarında üstlerde olmanıza yarayacak.

Makalemin önceki bölümlerine göz atabilirsiniz.

----------> SEO NEDİR, ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

----------> SAYFA İÇİ SEO NEDİR


Hiç yorum yok

Latest Articles