EN YENİLER:

latest

Ads Place

SEO ve SEM arasındaki fark nedir?

Bu makalemde türkiye'de pek bilinmeyen  SEO ve SEM arasındaki fark'tan bahsedeceğim, umarım yararlı olur. SEO ve SEM arasındaki teme...

seo nedir, seo analiz, seo açılımı, seo ayarları, seo araçları, seo açılımı nedir, seo arama motoru, SEO ve SEM arasındaki fark nedir, sem, sem nedir, sem ne demek, sem akademi, seo google, eğitici,

Bu makalemde türkiye'de pek bilinmeyen SEO ve SEM arasındaki fark'tan bahsedeceğim, umarım yararlı olur.

SEO ve SEM arasındaki temel fark, SEO'nun SEM'in önemli bir parçası olmasıdır. Hem SEO hem de SEM hakkında size detaylı bigi vereceğim.


SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, bir blog yazarının blogunu veya web sitesini, blogun makalelerini arama motorunda sıralayabilecek ve oradan bloguna ücretsiz trafik getirebilecek şekilde optimize ettiği bir süreçtir.

SEM veya Arama Motoru Pazarlaması, ücretsiz trafik (SEO) veya ücretli trafik (Ücretli Arama Reklamcılığı) gibi trafik alabilmeniz için blogunuzu arama motorlarında daha görünür hale getirebileceğiniz bir pazarlama sürecidir.

SEO ve SEM arasındaki fark nedir

SEO'nun temel amacı, blogunuzun/web sitenizin arama motorunda daha iyi sıralanabilmesi için uygun şekilde optimize edilebilmesidir. Oysa SEM ile SEO'dan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Çünkü sadece ücretsiz trafikle sınırlı değil, aynı zamanda PPC reklam vb. diğer yöntemleri de içeriyor.

Aslına bakılırsa SEM, SEO nun da içinde barındırıldığı daha kapsamlı bir süreçtir, amaç yüksek miktarda trafik kazanmak ve önplanda kalmaktır.

Bu makalem'de SEO ve SEM arasındaki fark'tan bahsettim bir önceki makalelerime göz atarak SEO hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

----------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 1

----------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 2

----------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 3

-----------------------------------------------------------------------

seo nedir, seo analiz, seo açılımı, seo ayarları, seo araçları, seo açılımı nedir, seo arama motoru, SEO ve SEM arasındaki fark nedir, sem, sem nedir, sem ne demek, sem akademi, seo google, eğitici,

Hiç yorum yok

Latest Articles