EN YENİLER:

latest

Ads Place

Trafiği Arttırmak İçin Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Blog tanıtımını doğru şekilde nasıl yapacağınızı biliyor musunuz ? Blog oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sadece b...

Blog tanıtımını doğru şekilde nasıl yapacağınızı biliyor musunuz ? Blog oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sadece bir blog oluşturma meselesi değil, herhangi bir işi alabilirsiniz, ilk iş çok kolaydır ama onu düzgün bir şekilde sürdürmek ve diğer yönleriyle çalışmak aynı derecede zordur.

Aynı şekilde sadece iyi yazılar yazdıktan sonra bir blogger'ın işi burada bitmez, bundan sonraki iş en önemlisidir. Çünkü makalelerinizi düzgün bir şekilde tanıtmanız gerekiyor . Aksi takdirde marka değerinizi zedeleyebilirler.

Başarılı bir blog yapmak için, bunun gibi birçok şey yapılmalıdır. Bunlardan ilki, makalenizi hedef kitleniz için faydalı olacak benzersiz ve iyi yazılmış bir şekilde yazmaktır. Bundan sonra onları doğru kitleye tanıtmalısınız ki sizin büyük hayranlarınız olsunlar.

Bir anketten , blogların yaklaşık %95'inin birkaç ay içinde blog yazmayı bıraktığı ve yeni bir şeyler yaptığı ortaya çıktı. Doğru bir şekilde analiz edildiğinde böylece bir okuyucu kitlesinin olmadığı tespit edildi. okuyucuları herhangi bir bloga getirmenin o kadar kolay olmadığını bildiğimiz gibi. Bunun için sabır gerekir.

Bunun için farklı yöntemler kullanmanız gerekecek ve daha sonra bunda başarılı olacaksınız.

Bu nedenle Blog Promosyonu , herhangi bir blog için çok önemli bir şeydir. Çünkü insanların sizi tanıması sadece iyi bir tanıtım yoluyla olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece tanıtım her şey değildir, blogunuzu doğru hedef kitleye tanıtmanız gerekir aksi halde eskisi gibi hiçbir şey elinize gelmez.

Bu yüzden bugün neden blog tanıtımınız için size çok yardımcı olacak bazı ipuçları hakkında bilgi vermeyeyim diye düşündüm . O zaman gecikmeden başlayalım ve herhangi bir blogun Blog Tanıtımını doğru şekilde nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Trafiği Arttırmak İçin Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Trafiği Arttırmak İçin Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?
# 1. Daha fazla makale yayınlamak

İnsanların sıklıkla görmezden geldiği çok temel bir teknik, sürekli olarak bloglarına yazı yazmaktır. Bu, izleyicilerinizin size olan güvenini artırır, böylece blogunuzu sürekli olarak ziyaret etmeye devam ederler.

Bu yüzden ayda en az 16+ makale yayınlamalısınız.

# 2. Daha Uzun İçerik Yayınlayın

Araştırma, Google ve diğerlerinin Arama motorları, daha fazla ve eksiksiz bilgiye sahip olacaklarını düşündükleri için daha uzun içerikli makaleleri daha fazla tercih etmektedir.

Bir anket, Google'ın , makalede 2.000'den fazla kelime bulunan yaklaşık 10.000 sanat arasından bu makaleleri derecelendirdiğini göstermiştir .

# 3. Misafir Gönderimi

Blogunuzu düzgün bir şekilde tanıtmak istiyorsanız, nişinizle ilgili bu tür blogları aramalısınız.

Ve bloglarını ziyaret ederek misafir göndermelisiniz, size bir do-follow veriyor olabilirler. Geri bağlantı sağlayın. Bununla blogunuza iyi trafik alma şansı da var.

# 4. Blogunuzu Arama Motorlarına Göre Optimize Etme

Daha fazla organik trafik elde etmek için bloglarımızı arama motoru dostu yapmalıyız.

# 5. Diğer bloglara yorum yapma

Kendi nişinize ait bu tür son derece yetkili blogları aramalısınız. Burada, bloglarının gerçek bir takipçisi olduğunuzu hissetmeleri için bu tür bloglarla etkileşime geçmelisiniz.

Bununla iyi bir trafik elde edebilirsiniz. Ve eğer iyi yazarsanız, misafir yazısı için diğer bloglara da davetiye gönderebilirsiniz.

# 6. Diğer blogcuların makalelerinize yer vermelerine ve onlardan paylaşmalarını istemelerine izin verme

Bu tekniği kullanan birçok blogcu var. Yazılarında diğer ünlü bloggerlardan bahsediyorlar ve daha sonra o bloggerlarla iletişime geçerek yazılarını paylaşıyorlar ki insanlar onlar hakkında okuyabilsin, böyle bir durumda her ikisi de faydalıdır. Bu nedenle her ikisi de iyi trafik alır.

# 7. Mehjuda Etkileyen Kişilerle İlgili Bir Vaka Çalışması Yapın ve Onlardan Paylaşmalarını İsteyin

Nişinizdeki devasa etkileyicileri bulun ve onlar hakkında bir vaka çalışması hazırlayın ve onları paylaşmaya motive edin. Bununla birçok kişi blogunuz hakkında bilgi sahibi olacak ve diğer makalelerinizi de okuyacak ve bu da trafiğinizi artıracaktır.

# 8. Diğer ünlü blogcularla ve Popüler Forum Sahibiyle röportaj yapın

Öncelikle böyle büyük forumlar ve blogcular hakkında bilgi edinin ve sahipleriyle iletişime geçmeye çalışın. Ve mümkünse, görüşmelerini talep edin.

Bu herkesin yararına olacak ve onları konuşarak açıklayacaktır. Çünkü diğer insanlar onlar hakkında bilgi sahibi olacak, onlardan ilham alacak, blogunuza iyi bir trafik gelecek ve ziyaretçiler her iki blogu da ziyaret ederek makaleler alacaklar.

Bununla, bu blogculardan ve Forum Sahiplerinden paylaşmalarını isteyin , böylece daha fazla insan bunu bilsin.

# 9. Diğer blogcularla çapraz tanıtım yapabilirsiniz

Aynı hedeflenen trafiği alabilmeniz için nişinizle ilgili blog yazarlarını bulabilirsiniz. Bununla birbirinizle çapraz tanıtım yapabilirsiniz. Bununla, izleyicileriniz de yeni bir şeyler okuyacak.

# 10. Blogunuza Sosyal Paylaşım Butonlarını Eklemelisiniz

Bloglarında Sosyal Paylaşım Butonları olmayan, bloglarının içeriği çok fazla paylaşılmadığı için trafik kaybetmek zorunda kalan birçok blogger gördüm. Bu yüzden blogunuza Sosyal Paylaşım Düğmeleri eklemelisiniz.

# 11. Sosyal Medyada Paylaşım

İçeriğinizi farklı sosyal medya platformlarında ne kadar çok paylaşırsanız, sonucu da buna göre alırsınız.

Bu yüzden blogunuzun tanıtımı için kullanabileceğiniz bu tür sosyal medya platformlarından bazılarını aşağıda belirttim.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
Instagram
Bildiğimiz gibi çoğu insan sosyal medyayı ziyaret ediyor. Dolayısıyla bu, içeriğinizi başkalarıyla paylaşabileceğiniz harika bir fırsat. Sizi daha fazla çekerek daha fazla trafik gelebilir.

12. Duygularıyla bağlantı kurmalısınız

İnsanların neden başkalarının içeriğini paylaştığına dair bir anket yapıldı. Bunun gibi birçok sonuç ortaya çıktı. bunları şimdi öğreneceğiz.

İnsanlar bir şeyi çok seviyorsa, kesinlikle paylaşırlar. Ve bunun gibi makaleyi paylaşmalarının başka nedenleri de var .

İnsanların %84'ü iyi bir amacı desteklemek zorunda oldukları için paylaşırlar.
İnsanların %78'i ilişkilerini sürdürmek zorunda oldukları için paylaşır ve bunu yapmazlarsa kendileriyle doğru bir şey yapmadıklarını düşünürler.
İnsanların %69'u bu içerikle ilgilenmeyi sevdikleri ve dünyayla bağlantı kurmak istedikleri için paylaşımda bulunuyor.
İnsanların %68'i bu içeriği kendileriyle karşılaştırdıkları için paylaşma ihtiyacı hissettikleri için paylaşıyor.
İnsanların %49'u bunun arkadaşlarıyla paylaşmak için harika bir içerik olduğunu düşündükleri için paylaşıyor.
Sadece bu duygularla biraz denemeniz ve içeriğinize biraz duygu katmanız gerekiyor, böylece insanlar onunla daha fazla paylaşsın.

Trafiği artırmak için Blog Promosyonu hakkında eksiksiz bilgi
İçtenlikle sana verdik umut hakkında tam bilgi trafiğini artırmak için blog tanıtımı yapmak için nasıl ve insanların umut hakkında anlaşılmış blog tanıtımı .

bugün ne öğrendin

Sitemi
mahallenizde, akrabalarınızda, arkadaşlarınızda da paylaşmanızı tüm okurlardan rica ediyorum ki aramızda bir farkındalık olsun ve herkes bundan çokça faydalansın. Size daha fazla yeni bilgi aktarabilmem için işbirliğinize ihtiyacım var.

Hiç yorum yok

Latest Articles