EN YENİLER:

latest

Ads Place

Google'dan Telif Hakkı Olmayan Resimler Nasıl İndirilir?

  Google'dan telif hakkı olmayan resimleri nasıl indireceğinizi biliyor musunuz ? Cevap hayır ise, indirilebilir ve kullanılabilir . Bu...


 
Google'dan telif hakkı olmayan resimleri nasıl indireceğinizi biliyor musunuz ? Cevap hayır ise, indirilebilir ve kullanılabilir. Bunda, daha sonra herhangi bir telif hakkı sorununuz olmayacak .

bu arada, Blog yazanlar, bloglarının google da indexlendiğini bilmeli Arama motorunda ilk sayfaya çıkmak için ne kadar çok şey yapılması gerekildiğini, SEO'ya daha fazla dikkat edilmeli ve blogunuzu kullanıcı dostu hale getirmelisiniz, o zaman blogunuza daha fazla ziyaretçi gelecektir.

Makaleleri okumak için blogunuzu ziyaret eden kullanıcılar, önce makaledeki görselleri görür. Ziyaretçilerin hızla çekildiği blogumuza çekici bir görünüm kazandıran bu resimlerdir. Bu da görselin blog için çok önemli olduğunu gösteriyor.

Bir blog için resim bulmak ve onu makalenize bağlamak çok önemli değil ama en önemlisi blogumuz için kullandığımız resmin telif hakkı olmaması, bu yüzden bu konuyu öğrenmeye devam etmeliyiz. çok fazla olumsuz etkisi oluyor.

Nasıl herhangi bir bilgiye ihtiyacımız varsa, Google'a gidip aratıp bilgiyi alıyoruz, aynı şekilde resimlere ihtiyacımız olduğunda yine Google kullanıyoruz ve orada birçok resim görüyoruz ama o resimleri indirip düzenleyemiyoruz ve kullanamıyoruz. doğrudan blogumuzda.

Çünkü tüm bu resimlerin telif hakkı başkasına aittir ve resimlerini kendisine sormadan kullanmak yasa dışıdır. Bunu yaparak, bu resimlerin sahibi size dava açabilir veya Google'a şikayette bulunabilir, bundan dolayı Google da bundan sorumlu olabilir. blogunu yasaklar.

Her sorunun bir çözümü vardır ve bugün size bu sorunun çözümünü bu makale aracılığıyla anlatacağım. Bloglar için ücretsiz görsel indirebileceğiniz, ihtiyacınıza göre görsel aratıp indirebileceğiniz ve telif hakkıyla korunan görsel kaygısı olmayan birçok web sitesi var ama Google dışında elimizde birçok görsel var ve hiçbir yerde bulamıyoruz . Peki böyle bir durumda ne yapacağız?

Google'dan telif hakkı olmayan resimleri de indirebileceğimizi bilmek sizi mutlu edecektir . Evet, doğru duydunuz, bazı kolay yöntemler kullanarak resimleri indirebiliriz ve bu resimler de telif hakkına tabi olmayacaktır. Öyleyse Google'dan telif hakkı olmayan resimleri nasıl indireceğimizi öğrenelim?

Telif hakkı resimleri nelerdir?

Telif hakkı görüntüleri, o görüntünün sahibinin izni olmadan kullanamayacağınız görüntüler olarak adlandırılır. Aynı zamanda o görselin mülkiyeti başka bir kişiye ait olduğu için bu tür görseller telif hakkı görselleri olarak ele alınmaktadır.

Bu görüntüleri blogumuzda, web sitemizde veya YouTube'da kullanamayız. Bunu yapmak istiyorsak, önce bu görüntünün sahibinden izin almalıyız. Ancak o zaman böyle yapabiliriz.

Telif hakkı olmayan resimler nelerdir?

Telif hakkı olmayan resimlere , herkes tarafından kullanılabilen resimler denir. Bunda, daha sonra herhangi bir telif hakkı sorununuz olmayacak. Bu görüntülerin telif hakkı sahibine ait olabilir, ancak buna rağmen, diğer kişilerin kullanması için açık bırakmış olurdu.

Yani o mal sahibi bu konuya itiraz etmedi, kim kullanacak. Dilerseniz bu görselleri blogunuzda ve web sitenizde kullanabilirsiniz.


Google'dan Telif Hakkı Olmayan Resimler Nasıl İndirilir?

Google'dan Telif Hakkı Ücretsiz Görseller Nasıl İndirilir?


Adım 1 Öncelikle tarayıcınızı açıyorsunuz.


Adım 2 Orada, Google Görseller'de, blogunuz için görselini istediğiniz görselin adını yazın.


Adım 3 Ara düğmesine tıkladığınız anda, sonuçlarda o fotoğrafla ilgili birçok görsel göreceksiniz. Ama yanlış olduğu için oradan herhangi bir görsel indirip blogunuzda kullanamazsınız.


Adım 4 Telif hakkı olmayan görseller elde etmek için sonuçlar sayfasında “ Araçlar ” seçeneğini göreceksiniz, üzerine tıklayın.


Adım 5 Araçlar'a tıkladıktan sonra, altında birçok seçenek göreceksiniz, oradan " Kullanım hakları " seçeneğine tıklayabilirsiniz.


Adım 6 Kullanım haklarının altında 3 seçenek daha vardır. Bu seçenekler


1- Hepsi


2- Yaratıcı Ortak Lisanslar (Ücretsiz)


3- Ticari ve Diğer Lisanslar (Ücretli)


Bunlar arasında her zaman Creative Common Licenses (Ücretsiz) seçeneğini seçmeniz gerekir. Tamamen ücretsizdir ve burada göreceğiniz tüm görsellerin kullanımı ücretsizdir.

Creative Commons Lisansı : Bu, telif hakkı sahibinin kendi görselini kullanmanıza izin verdiği, ancak bunun da bazı koşullarla olduğu bir telif hakkı lisansıdır.

Adım 7: Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, gördüğünüz tüm görselleri indirebilir ve düzenleyebilir veya değiştirebilir, ayrıca blogunuzun logosunu ve metnini de koyabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra Google'ın görsellerini sorunsuz bir şekilde blogunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz ve herhangi bir telif sorunu da yaşamazsınız.

bugün ne öğrendin

Umarım makalelerimi Google'a nasıl Telif Hakkı Ücretsiz Resim İndirme konusunda bir seçeneğe sahip olmuşsunuzdur. Okuyuculara Telif Hakkı Ücretsiz Görüntülerin nasıl indirileceği hakkında eksiksiz bilgi sağladım. Bu makale hakkında bir miktar iyileştirme olmasını istiyorsanız, bunun için aşağıya yorum yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Latest Articles