EN YENİLER:

latest

Ads Place

Ücretsiz blog açarak nasıl para kazanılır ?

Kendi blogunuzu nasıl açarsınız  ? Bu sorunun cevabını arıyorsanız web sitesi ve bloglar ile internetten para kazanma konusunu biliyor ol...

Kendi blogunuzu nasıl açarsınız ? Bu sorunun cevabını arıyorsanız web sitesi ve bloglar ile internetten para kazanma konusunu biliyor olmalısınız. Web sitesi üzerinden evde oturarak kolayca para kazanabilirsiniz. Günümüz dünyasının en eşsiz yöntemi internet. çevrimiçi dünyadaki en popüler şey web siteleri ve bloglardır.

Herhangi bir şey hakkında bilgi almak veya bir soruna çözüm bulmak istiyorsanız hiç düşünmeden Google'da arama yaparsınız. Orada birçok çözüm elde edersiniz. Bir bakıma internetten daha büyük bir bilgi kaynağı olmadığını da söyleyebiliriz.

Ancak Google'da arama yaparak elde ettiğimiz çözümlerin veya bilgilerin nereden geldiğini hiç düşündünüz mü? Google bu çözümleri sizin için yazıyor mu? Hayır, tüm bu bilgiler size farklı web siteleri ve bloglar verir. Google'ın işi sadece bu web sitelerinin/blogların bağlantılarını kendi veritabanında saklamak ve arama sonuçlarında göstermektir. Öyleyse kendi blogunuzu nasıl açacağınızı öğrenelim.


blog acma, blog aç, bloglar, blog yazarlığı, blog, blogger siteleri, en iyi blog sitesi, blog sitesi, wordpress, blog açarak para kazanma, bedava blog nasıl açılır, ücretsiz blog nasıl açılır, Ücretsiz blog açarak nasıl para kazanılır ?

Blog nedir?

Blog kavramı web sitesinden tamamen farklıdır. Blog bir bilgi aracıdır. Bazı ürünler ürettiğiniz bir şirketiniz olduğunu varsayalım. Bunun için de bir web sitesi yaptınız. Ancak blog, ürünlerinizin dış dünyaya tanıtılmasına yardımcı olur.

Bu ürünlerin detaylarını bloglar aracılığıyla paylaşıyorsunuz, bu yüzden bloglama bu kadar popüler. Google'da bir şey hakkında bilgi aradığınızda, sonuçların çoğu blogun kendisinden gelir. Yani bir blogun ne olduğunu temel olarak anlamış olmalısınız.

Ücretsiz blog nasıl açılır

Ücretsiz blog, tek bir kuruş harcamanıza gerek olmayan bir blogdur. Blog yazmayı öğrenmek istiyorsanız, önce ücretsiz olarak başlamalısınız. Konseptini, nasıl çalıştığını iyi anladığınızda, ona yatırım yapabilirsiniz.

Ücretsiz bir blog oluşturmak için 2 popüler platform vardır; Blogger ve WordPress

blogger'da ücretsiz blog nasıl açılır

Blogger'ın (Blogspot) bir Google ürünüdür. Yani içinde bir hesap oluşturmaya gerek yok. Bir gmail hesabınız varsa, o zaman onu kullanabilirsinizHaydi başlayalım.

1 . Bilgisayardaki herhangi bir Web tarayıcısını açın ve www.blogger.com veya www.blogspot.com adresine gidin.

2 . Buraya giriş için Gmail Kimliğinizi ve Parolanızı girebilirsinizGoogle'da zaten bir girişiniz varsa, sizden giriş yapmanızı istemeyebilir.

3 . Giriş yaptıktan sonra “ Yeni bir blog oluştur ”penceresini göreceksiniz. Veya sol tarafta “ Yeni Blog ” adında bir buton bulunacaktır. Buraya Tıklayın

4 . Blogunuzun “ Başlığını ” girmelisiniz. Bu blogunuzun adı olacak. Bundan sonra İleri'ye tıklayın.

5 . Bir sonraki adımdabenzersiz olması gereken Adres ” vermelisiniz. Adınız benzersiz ise, size “ Bu blog adresi müsait ” diyecektir . Bundan sonra İleri'ye tıklayın.

6 . Bir sonraki ekranda,profil adınız olan Görünen adınızı ” vermelisiniz. Bundan sonra “ Son ” düğmesine tıklayın.

Artık blogunuz hazır. Adres Alanına verdiğiniz isim ne ise blogunuzun adresi  adreslani.blogspot.com gibi olacaktır. Ücretsiz blog her zaman bir alt alan adı ile gelir ve bu .blogspot.com'dur . gördüğünüz gibi, blog oluşturmak çok kolay.

Mobilden blog nasıl oluşturulur?

Nasıl bir bilgisayardan blog oluşturabiliyorsanız, aynı şekilde mobilden de blog oluşturabilirsiniz. Mobilden blog oluşturmak için önce Chrome tarayıcıyı açın ve oradan blogger.com veya wordpress.com web sitesine gidin. Hesabınızı burada oluşturarak yukarıdaki adımların yardımıyla ücretsiz bir blog oluşturabileceksiniz,

Blog yazmak nedir?

Bir web sitesini çevrimiçi hale getirerek deneyim ve bilginizi yazmaya blog yazma denir.

Blog türleri nelerdir?

2 tür blog vardır; Kişisel Blog ve Profesyonel Blog.

Bugün ne öğrendin?

Umarım nasıl blog oluşturulacağını anlamışsınızdır . Bu çok kolay. Sadece bazı basit adımları izlemeniz gerekiyor. Bununla ilgili herhangi bir bilgiye ihtiyacın olursa bana sorabilirsin. Mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışacağım. Bu makaleyi beğendiyseniz, nasıl blog oluşturulacağı konusunda arkadaşlarınızla paylaşın ve kendi bloglarını oluşturmalarına yardımcı olun.

2 yorum

  1. Teşekkürler, title boyutları çok büyük değil mi ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aslında çok büyük değil, bu siteyi yeni açtığım için zamanla kullanıcı tavsiyeleri ile düzeltmeler yapmayı hedefliyoruz, geribildirimin için teşekkür ederim.

      Sil

Latest Articles