EN YENİLER:

latest

Ads Place

Yerel SEO nedir ve neden önemlidir?

3. Yerel SEO İnsanlar SEO hakkında meraklılar fakat Yerel SEO hakkında çok bilgi sahibi değiller,  bende bu makalemde sizlere daha önce anl...

yerel seo nedir,seo eğitimi,arama motoru optimizasyonu nedir,arama motoru optimizasyonu eğitimi,eğitici,arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır,seo, seo nasıl yapılır,
3. Yerel SEO

İnsanlar SEO hakkında meraklılar fakat Yerel SEO hakkında çok bilgi sahibi değiller, bende bu makalemde sizlere daha önce anlattığım SEO makalelerimin devamı niteliğin'de, Yerel SEO hakkında bilgi vereceğim.

Yerel SEO, Yerel + SEO iki kelimenin toplamıdır. Yani yerel bir kitle göz önünde bulundurularak yapılan SEO'ya Yerel SEO denir.

Bu, web sitenizin veya blogunuzun yerel bir kitle için arama motorunda daha iyi sıralanması için özel olarak optimize edildiği bir tekniktir.

Bu arada, bir web sitesi yardımıyla tüm interneti hedefleyebilirsiniz, oysa sadece belirli bir yeri hedeflemek istiyorsanız bunun için Yerel Seo kullanmanız gerekir.

Bunda, şehrinizin adını optimize etmeniz gerekecek, adres ayrıntılarının da birlikte optimize edilmesi gerekecek. Aynı zamanda, kısaca söylemek gerekirse, sitenizi insanların sadece çevrimiçi olmayacak şekilde optimize etmeniz gerekiyor. Çevrimdışında bile sizi tanımalılar.

Yerel SEO Örneği

İnsanların sizi sık sık ziyaret ettiği bir mağaza gibi yerel bir işletmeniz varsa, web sitenizi insanların gerçek hayatta da size kolayca ulaşabileceği şekilde optimize ederseniz. .

Burada sadece kendi yerel bölgenizi hedefliyorsanız ve sitenizi buna göre seo optimize ediyorsanız. İşte bu SEO türüne "yerel SEO" denir.

SEO ve İnternet Pazarlamacılığı arasındaki fark nedir?

Birçok insanın SEO ve İnternet Pazarlaması hakkında birçok şüphesi var. Bu ikisinin genellikle aynı olduğunu düşünüyorlar. Ama buna cevaben şunu söylemek istiyorum ki SEO bir nevi araçtır, İnternet Pazarlamanın bir parçası da denilebilir. Bunu kullanarak, İnternet Pazarlaması yapmak çok kolay hale gelir.

Türkiye'de birçok insan Yerel SEO ile sosyal medya hesapları ile kendi mağazalarının sayfalarını açarak ve kendi mağaza web siteleri ile sadece o mağazaya özgü kitle edinir işte bu Yerel SEO, anlamına gelir.

Makalemin önceki bölümlerine göz atabilirsiniz.

----------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 1

----------> BAYDOGİ SEO BÖLÜM 2


----------------------------------------------------------------

seo nedir,seo eğitimi,arama motoru optimizasyonu nedir,arama motoru optimizasyonu eğitimi,eğitici,arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır,seo,arama motoru optimizasyonu,seo nasıl yapılır,trafik kazan,kitle kazan, öne çık,Hiç yorum yok

Latest Articles