EN YENİLER:

latest

Ads Place

YouTube Shorts nedir ve nasıl para kazanılır?

  Siz de  YouTube Shorts'un neden oluşturulduğunu  öğrenmek istiyorsanız o zaman elbette bu makaleyi baştan sona okumalısınız.  Burada, ...

 

Siz de YouTube Shorts'un neden oluşturulduğunu öğrenmek istiyorsanız o zaman elbette bu makaleyi baştan sona okumalısınız. Burada, YouTube Shorts'un oluşturulmasından kaynaklanan bazı nedenlerden bahsettim. O zaman gecikmeden başlayalım ve YouTube Shorts yapmanın ardındaki nedenin ne olduğunu öğrenelim.
youtube shorts, youtube shorts nedir, shorts nedir , youtube, youtube nedir, youtube shorts kapatma, youtube shorts türkiye, youtube shorts para kazanma, internetten para kazanma, youtube shorts download,

YouTube Shorts, YouTube tarafından platformunda yakın zamanda uygulanan farklı bir hizmet türüdür. İçerik oluşturucunun sadece 15 saniye veya daha kısa sürede kendini ifade edebilmesinin bir yolu, bunu yapmanın ana nedeni, günümüzde Kısa Formatlı Videolara olan talebin en yüksek olması, bu yüzden belki YouTube'un da Kısa Videolar'ı başlatması. bu ihtiyacı karşılamak için oluşturulmuştur.

Şimdi, Shorts Uygulamasının oluşturucuları tarafından hangi üç ana odak alanına odaklandıklarını anlayalım.

Bu üç alan

  1. Oluşturmak
  2. Keşfedilmek
  3. İzlenmek

1. Oluştur

Herhangi bir Kısa Form Videonun merkezinde fikir göreceksiniz. Aynı zamanda YouTube bunu daha da kolaylaştırmak ve eğlenceli hale getirmek istiyor. Böylece daha fazla içerik oluşturucu Shorts yapmaya istekli olur.

i) Burada birden fazla video klibi bir araya getirebilmeniz için çok segmentli bir kamera almanız daha güzel olur.

ii) Aynı zamanda, müziğinizi kaydetmek için çok geniş bir kütüphaneye de sahip oluyorsunuz, bu da önümüzdeki dönemde çok büyüyecek.

iii) Performansınızı daha yaratıcı hale getirme esnekliği sağlayan hız kontrolleri olanağına da sahip olursunuz.

iv) Videoları eller serbest olarak kolayca kaydetmek için bir zamanlayıcı ve geri sayım da vardır.

2. Keşfedilmek

Her ay yaklaşık 2 milyar izleyicinin gülmek, öğrenmek ve başkalarıyla bağlantı kurmak için YouTube platformunu ziyaret ettiği bir istatistikten ortaya çıktı.

Ayrıca YouTube'da bir iş yaratan bu tür birçok içerik oluşturucu var ve şimdi YouTube, yeni nesil mobil içerik oluşturucuların YouTube'daki Shorts aracılığıyla benzer bir topluluk oluşturmasını istiyor.

Gittikçe daha fazla sayıda mobil içerik oluşturucunun veya sanatçının Shorts ile ilişki kurmasını ve yeni ve eski kısa videolarını YouTube'a yüklemesini istiyorlar, böylece daha fazla kişi tarafından görülebilecekler.

3. İzlenmek

İnsanlarda her zaman yeni şeyler görme arzusu vardır. Böyle bir durumda YouTube da Shorts aracılığıyla insanların bu arzusunu akıllarında tutmuş. Artık YouTube Uygulamanızda, ana sayfada yeni bir dizi kısa video göreceksiniz.

Bu, bu kısa videoları izlemek için size yeni bir deneyim sağlayacaktır. Aynı zamanda yeni videoları dikey olarak kaydırarak da izleyebilirsiniz. Ayrıca, önümüzdeki dönemde daha birçok yeni çekici özellik görebilirsiniz.

Bu tür yeni teknolojilerin güncellemelerinden haberdar olmak istiyorsanız, bizi kesinlikle takip edin ve önümüzdeki zamanlarda yeni yazılarımız hakkında bilgi alabilmeniz için blogumuzu yer imlerine ekleyin.

Youtube shorts 'da tiktok gibi bir gelir kaynağı potansiyelidir o yüzden bu makalem'de sizler için detaylı bir şekilde anlatım yaptım,

--------------------------------------------------------------------------------

Emeklerimizin karşılığı olarak sitemizi çevreniz ile paylaşırsanız çok seviniriz Teşekkürle.

--------------------------------------------------------------------------------

youtube shorts, youtube shorts nedir, shorts nedir , youtube, youtube nedir, youtube shorts kapatma, youtube shorts türkiye, youtube shorts para kazanma, internetten para kazanma, youtube shorts download,


Hiç yorum yok

Latest Articles