EN YENİLER:

latest

Ads Place

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir Fikri

Gelirinizin yaşam tarzınız ve konfor dereceniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Maaşınızın artık yaşam tarzınızı desteklemeye yetmediğini ...

Gelirinizin yaşam tarzınız ve konfor dereceniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Maaşınızın artık yaşam tarzınızı desteklemeye yetmediğini yeni keşfettiyseniz veya sadece ekstra para kazanmak istiyorsanız, pasif bir gelir stratejisine ihtiyacınız var. Pasif gelir, bunun için aktif olarak çalışmanıza gerek kalmadan finansal güvenlik ve gönül rahatlığı sağlar. Kendiniz için doğru pasif gelir stratejisini bularak, size daha fazla esneklik ve özgürlük sağlayan pasif gelir akışları geliştirebilirsiniz. Bazı harika pasif gelir fikirleri ve akışlarıson on yılda ortaya çıktı ve acemilerin ek para kazanmasını daha da kolaylaştırdı. Pasif geliri tanımlayalım ve takip eden bölümlerde kullanabileceğiniz bazı popüler stratejileri özetleyelim.

Pasif Gelir nedir?

Pasif gelir , genellikle (ancak her zaman değil) hiç veya çok az çaba harcamadan düzenli olarak alınan paradır. Bu kadar büyüleyici olan ne? Herkes, zengin bir şekilde emekli olabilmek ve hayatlarını dolu dolu yaşayabilmek için pasif bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Tartışacağımız çeşitli pasif gelir türleri ve dereceleri vardır. Uyurken para kazanmak, pasif gelir için başka bir süslü terimdir. Farklı pasif gelir kaynakları oluşturarak, kitaplardan telif ücreti gibi tamamlanmış işlerden düzenli olarak iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Bununla birlikte, finansal bağımsızlığı elde etmek için , gelecekte büyümeye devam edecek birden fazla pasif gelir akışı oluşturmak için zamanınızı ve çabanızı kullanmalısınız . Başka bir deyişle, gelecek yıllarda buna güvenmek için önceden pasif gelir elde etmek için bir şeyler yapmalısınız. Ya başlangıçta pasif gelir akışınızı oluşturmak için çok şey yapmanız gerekir ya da/ve bu geliri korumak için zamanınızın, çabanızın veya paranızın en azından bir kısmını düzenli olarak yatırmanız gerekir.

Artık aylık artık para kazanmak için internette 2021 için binlerce en iyi pasif gelir fikri edinebilirsiniz . Ancak bunları en etkili pasif gelir fikir ve stratejilerine indirgeyebiliriz. Hepimizin bildiği gibi, koronavirüs salgını birçok insanı işini kaybetti. Pasif gelir kavramlarına olan ilgiyi yeniden alevlendirdi. Size ve ailenize tutarlı bir gelir kaynağı sağlayabilecek birkaç klasik ve yeni pasif gelir tekniği vardır.

Yanlış anlamanın aksine, pasif gelir fikirleri, bir e-kitap yazmak veya bir blog oluşturmak ve bir blogdan para kazanmak gibi, önceden kazanmak için çalışmayı gerektirir. Hisse senetlerine yatırım yapmak veya bir mülk kiralamak gibi bazı pasif gelir fikirleri, ayağa kalkmak için biraz çalışma gerektirebilir, ancak sonunda siz uyurken size para kazandırabilirler.

Pasif gelir önemlidir çünkü finansal hayatınızda istikrar, güvenlik ve özgürlük yaratır. COVID-19 pandemisinin birçok işyerinin kapanmasına neden olduğu, ülkenin resesyonda olduğu ve ekonomistlerin ekonominin ne kadar süreyle gerileyeceğine dair hiçbir fikrinin olmadığı bir zamanda, birden fazla gelir akışı yaratmak iyi bir fikirdir. kişisel mali durumunuzu koruyun. İyi pasif gelir akışlarının oluşması zaman alır. Pasif gelir, gevşek bir şekilde, en az veya sıfır miktarda çabayla kazandığınız para olarak tanımlanır.

İnsanlar genellikle pasif geliri temettüler, faiz, piyango kazançları ve gayrimenkulden elde edilen sermaye kazançları ile ilişkilendirir. Pasif gelir veya artık gelir, emek açısından önemli bir yatırımınızın olmadığı bir işten de elde edilebilir. İnsanların neden pasif gelir fikrini sevdiğini anlamak kolay. İşi bir kez yapabilir ve bu pasif geliri sonsuza kadar elde edebilirsiniz. Pasif gelir, çoğumuzun geçimini nasıl sağladığının tam tersidir. Bu sayede para, sizin açınızdan fazla çalışmadan gelir.

Birçoğu için soru, gerçek bir pasif gelirin nasıl kazanılacağıdır. Pasif gelir elde etmek için ne gerekiyor? Gerçek bir pasif gelir elde etmek için meşru stratejiler nelerdir? Tüm bu soruları yanıtlayalım ve 2021'de ekstra para kazanmak için kullanılabilecek en iyi pasif gelir fikirlerinden bazılarını tartışalım. Aktif ve pasif gelir arasındaki fark – İşin çoğunu yapan iş ortağınız, kazandıkları geliri dikkate alacaktır. aktif gelir olarak ortaklıktan.

Bu, pasif gelirin tam tersidir, çünkü birincisi hizmet sunumundan kazanılan paradır. Maaşınız aktif gelir olarak kabul edilir , bahşişler ve komisyonlar da öyle. Diyelim ki bir ticari girişimde %50 payınız var, girişimi geliştirmek için 100 çalışma saatinden fazla yatırım yaptınız. Bu senaryoda, bunu aktif bir gelir olarak kabul edersiniz, pasif gelir ise bir kişinin aktif olarak dahil olmadığı herhangi bir iş veya ortaklık biçiminden elde edilen kazançlardır.

Pasif gelir, artık gelir olarak da adlandırılabilir. Bununla birlikte, hiçbir tür pasif gelir, bir tür bakım olmaksızın uzun vadeli sürdürülebilir değildir. Bunun en iyi örneği kiralık mülklerdir. Kiralama yönetimi kadar bakıma da ihtiyaçları var. Örneğin; kiralık mülkünüzün ara sıra yeniden boyanması gerekecek veya yeni bir halıya veya HVAC'ye ihtiyacı olabilir. Aşağıda, finansal güvenlik oluşturmak için kullanabileceğiniz temel pasif gelir stratejilerini belirledik.

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir Fikri


2021'de Kazançlarınızı Arttırmak için 10 Pasif Gelir Fikirleri ve Fırsatları

Bu salgının ekonomi ve geçim kaynakları üzerinde inanılmaz derecede olumsuz bir etkisi oldu. İşini kaybeden milyonlarca Amerikalıdan biriyseniz, pasif gelir kazanmanın zamanı gelmiş olabilir. 2021'de gelirinizi artırabilecek en iyi pasif gelir fikirlerinin ve fırsatlarının listesi.

1. Hisse Senedi Yatırımı Yoluyla Pasif Gelir

Birçok kişiye hisse senedi ve tahvil sahibi olmak, en iyi pasif gelir fikirlerinden biri gibi görünmüyor. Ancak bu, bireysel emeklilik hesaplarının temelidir. Her ikisini de içeren hisse senetleri, tahviller ve yatırım fonları satın alıyorsunuz, böylece emeklilikte pasif gelirle yaşayabilirsiniz. Şirketler, işlerini finanse etmek için paraya ihtiyaç duyarlar, böylece bir halka arz yoluyla hisse senetlerini borç alarak veya paylaşarak kazanırlar. İlk halka arz (IPO), özel bir şirketin hisselerini yeni bir hisse senedi ihracında halka arz etme sürecini ifade eder.

Bir şirketin hisse senetlerine yatırım yaparak "sahiplerinden" biri olursunuz. Piyasa düştüğünde, hisse senedi satın almak için en iyi zamandır. Agresif bir şekilde para biriktirir ve iyi değerde, temettü ödeyen hisse senetleri ararsanız, geleneksel emeklilik yaşından önce sağlam bir pasif gelir elde edebilirsiniz. Bir şirket çöktüğü için her şeyi kaybetme riskini azaltmak için varlıklarınızı çeşitlendirin.

Bu ikisinin doğası gereği tahvil yatırımından ayırdık. Bir önceki paragrafta, bunun belirli bir varlığın mülkiyet payı olduğu belirtilmişti. Bazı kuruluşlar hissedarlarına her üç ayda bir ödeme yapar, bu nedenle hiçbir şey yapmadan geçimini sağlamak için mükemmel bir yoldur. Ancak yatırım yapacağınız şirketi seçerken dikkatli olmalısınız.

2. Nakit Geri Ödeme Web Siteleri Aracılığıyla Pasif Gelir

Cashback web siteleri aracılığıyla pasif bir gelir elde etmek, herhangi biri kadar pasif bir gelir yöntemidir. Sadece normalde yaptığınız gibi, ancak satın almaya karar verdiğiniz şeylere biraz daha odaklanarak hayatınıza devam etmeniz gerekiyor. Nakit geri ödeme siteleri, para harcamayı para kazanma ile birleştirir. Bu, erken emekliliğe geçmenize yardımcı olacak bir şey olarak görülmeyebilir.

Ancak yine de sizden hiçbir çaba gerektirmeden para kazanabilirsiniz. Bunun tamamen ücretsiz olduğunu söylemeye gerek yok. Tek yapmanız gereken alışveriş sitelerinde para iadesi için kaydolmak. Bu alışveriş portalları, üyelere, uygun satın alımları için harcadıkları toplam miktarın bir yüzdesini iade eder.

Örneğin, geri ödeme almak için Swagbucks kullanabilirsiniz. Çevrimiçi ürün satın almak için alışveriş portalını kullanın veya internette gezinirken otomatik olarak puan kazanmak için Swagbucks tarayıcı eklentisini ekleyin. Şirkete göre, üyelere 400.000.000 doların üzerinde ödeme yaptı. Sayısız üye Swagbucks kullanarak 12.000$'a kadar para kazandı. Hatta gençlerin biraz cep harçlığı kazanmaları için güvenli bir yoldur.

Başka bir örnek, size puan kazanmanız için birkaç farklı yol sunan MyPoints'tir. Para iadesi almak için alışveriş portallarını kullanabilir ve ortak mağazalarından birinden herhangi bir şey satın alarak puan kazanabilirsiniz. Anket doldurarak, video izleyerek, oyun oynayarak ve hatta e-postaları okuyarak da puan kazanabilirsiniz.

TopCashback, komisyonun tamamını müşterilere geri verdikleri ve paralarını başka bir yerden kazandıkları için biraz farklıdır. Tutarlı bir şekilde %3 kazanabilirsiniz, bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak tüm sitelerde kazanılacak yüksek bir yüzdedir. Ayrıca bulabileceğiniz kuponlar ve daha yüksek geri ödeme sağlayan özel teklifler de var.

3. Çevrimiçi Stok Fotoğrafları Satmak

Tonlarca fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, stok fotoğraflar iyi bir pasif gelir kaynağı olabilir. Shutterstock gibi stok fotoğraf siteleri aracılığıyla çevrimiçi fotoğraf satmak için ödeme alabilirsiniz. Fotoğraflar, seyahat, yemek veya kapsamayı sevdiğiniz herhangi bir spor gibi herhangi bir nişten olabilir. Çeşitli stok fotoğraf web sitelerinde bağımsız bir fotoğrafçı olarak resimlerinizi satışa sunabilirsiniz.

Binlerce iyi fotoğraf çekerseniz bunun oluşması zaman alabilir, ancak fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tüm sürecin ve harcanan zamanın tadını çıkarırsınız. Ne de olsa finansal bağımsızlığın hedeflerinden biri, zamanınızı tüketmeyen bir servet inşa etmektir, böylece hayattan zevk alabilir ve yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapabilirsiniz. Bu harika bir pasif gelir fikri çünkü yine de yapmak istediğinizi yapmanız için size para ödüyor.

Pasif gelir için resimlerinizi ve fotoğraflarınızı çevrimiçi satabileceğiniz en iyi stok fotoğraf sitelerinden bazıları burada. Bir hesap açabilir ve bu pasif gelir akışını oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Depositphotos
Kendini beğenmişMug Pro
Shutterstock
Pixabay
iStock Fotoğraf
Etsy
Getty Resimleri
stoklu
Adobe Stock
Twenty20

4. Amazon Amazon.com.tr

Amazon, kendileri için ekstra gelir elde etmek isteyenler için büyük bir pasif gelir kaynağı haline geldi. İnternette satacak bir şeyiniz varsa Amazon'un platformunu kullanabilirsiniz. Amazon çok büyük. ABD'deki en büyük üçüncü web sitesidir. Amazon ayrıca FBA olarak da bilinen "Amazon'dan Gönderim" platformu gibi birkaç farklı gerçekleştirme stratejisi sunar.

Onun FBA programı sadece satmak için bir şey var ve sadece alıcılar bulmalıyız eBay, gibi. FBA kullanmanın en büyük yararı, hiçbir şey için endişelenmenize gerek olmamasıdır. Amazon, envanterinizi devasa depolarında saklar ve tüm toplama, paketleme ve nakliye işlemlerini yapar. Amazon, dünya çapında 150 milyon metrekareden fazla depolama alanı içeren 175'ten fazla sipariş karşılama merkezine sahiptir.

FBA ile eşyalarınızı bu raflarda saklayabilirsiniz. Ayrıca, Amazon'un birinci sınıf müşteri hizmetleri ve iadelerinin yanı sıra, işinizi hızlı bir şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olan diğer avantajlar (otomatik Prime uygunluğu ve Ücretsiz Süper Tasarruflu Gönderim gibi) elde edersiniz. Diğer seçenek, satıcıların kendi siparişlerini yerine getirmelerini sağlar. Her yöntem kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir.

Amazon FBA aracılığıyla pasif gelir elde etmeye başlama adımları.

Satmak için bazı benzersiz/karlı ürünler bulun.
İyi talep gören ancak çevrimdışı perakende satış pazarlarında yaygın olarak bulunmayan bir şey.
Bu ürünlerin tedarikçilerini bulun.
Makul bir kar marjına sahip olmak için düşükten alıp yüksekten satmanız gerektiğini unutmayın.
Bu ürünleri satıcı hesabınız üzerinden Amazon'da listeleyin ve fiyatları belirleyin.
Amazon'daki diğer satıcılarla rekabet edebilmek için rekabetçi bir fiyatlandırma stratejiniz olması gerekir.
Listeleme sayfasında doğru ürün başlıklarını ve açıklamalarını kullanın.
 Müşterilerin ürünlerinizi bulmasına, sorularına yanıt bulmasına ve satın alma kararı vermesine en iyi neyin yardımcı olacağını düşünmeye çalışın.
Tüm ürünleri tek seferde Amazon'a gönderin.
Amazon, Amazon Lojistik (FBA) aracılığıyla ürünlerin paketlenmesi, etiketlenmesi ve nakliyesinden sorumludur.
Amazon ödemeyi toplar, ücretlerini düşürür ve ardından size ayda iki kez para gönderir.
İşletmenizi kurduktan sonra, Amazon işinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak araçlara sahiptir. Amazon'un reklamcılık çözümleri, ürünleri karşılaştırmaya yeni başlamış olmalarına veya satın almaya hazır olmalarına bakılmaksızın, müşterilere ulaşmanız ve onlarla etkileşim kurmanız için yeni yollar yaratır. Reklamlar, müşterilerin onları göreceği yerde gösterilir (arama sonuçlarının ilk sayfası veya ürün detay sayfaları gibi).

Lütfen satışların pasif olduğunu, işin olmadığını unutmayın. Amazon satıcısı olarak ilk 90 gününüzde denemeniz gereken birkaç şey var.

Seller Central'da hesabınızın sağlığına dikkat edin
Amazon Lojistik veya Satıcıdan Gönderim Prime'ı kullanın
Listelerinizin reklamını yapın veya fırsatlar ve kuponlar sunun
Marka Kaydı'na kaydolun ve gelişmiş marka içeriği oluşturun
Daha fazla ürün listeleyerek seçiminizi genişletin
Seller Central'da Fiyatlandırmayı Otomatikleştirme Aracını kullanın

5. Faize Dayalı Gelir İçin Başkalarına Borç Verme

En iyi pasif gelir fikirlerinden biri, başkalarına borç para vermek ve faiz şeklinde ödeme almaktır. Size asla geri ödemeyen parasız bir arkadaşınıza borç para verin demiyoruz. Özel bir borç veren olarak, sosyal çevrenizdeki herkese borç verebilirsiniz. Örneğin, birçok ev düzeltme ve çevirme yatırımcısının, mülklerinin ilk satın alımını finanse etmek için çok hızlı bir şekilde yararlanabilecekleri bir sermaye kaynağına erişmesi gerekir.

Onlarla ortak olup, sermayenizi kısa vadeli olarak, üzerinde mutabık kalınan bir faiz oranı karşılığında kullanabilirsiniz. Ayrıca, başkalarına borç para vermek için eşler arası borç verme sitelerini de kullanabilirsiniz. Borç veren site ödemeleri toplar ve biri geç kaldığında daha fazla kaldıraç sağlar. Bir borç veren olarak, çeşitlendirme yoluyla riskinizi azaltabilirsiniz.

Tüm paranızı kelimenin tam anlamıyla tek bir sepete koymak yerine, çeşitli insanlara borç verin. Borsa getirilerini geride bırakan daha yüksek getiri peşindeyseniz, bu akıllıca bir stratejidir.

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir FikriBu muhtemelen yüksek riskler içeren birkaç pasif gelir fikrinden biridir. Ama oldukça karlı. Geleneksel finansman araçlarına hak kazanamayan kişilere borç para verebilirsiniz. %6 ila %10 faizle borç verebilirsiniz. Finansal riskinizi azaltmanın iyi bir yolu, aracılık yapacak bir şirkete yatırım yapmaktır. Geri ödemenizi garanti edecekler.

Borç verme yoluyla bir başka kolay pasif gelir fikrine , geleneksel finansman için tüm gereksinimleri karşılamayan diğer bireylere kredi verebileceğiniz eşler arası kredilendirme denir. Kalabalık kredi veren bir web sitesi, para ödünç veren biri haline geldiğiniz ve size faiz ödendiği yerdir. Şimdi bir banka gibisin, faiz alıyorsun.

Borç alan yerine borç veren olmak harika bir duygu. Kredilerin bölümlerine yatırım yaparsınız. %6-10 getiri ile Lending Club gibi bir şirkete yatırım yapmak, normal yatırım fonlarından veya banka faizlerinden önemli ölçüde daha yüksek pasif gelir sağlayabilir .

6. Sessiz İş Ortağı Olarak Pasif Gelir Kazanmak

Çoğu insanın duymadığı en iyi pasif gelir fikirlerinden biri, bir işte sessiz ortak olmaktır. İşletmeye borç vermek yerine, işletmeden bir hisse satın alırsınız. Sonra size kârın bir yüzdesi ödenir ve paranız firmanın varlıklarının bir yüzdesi ile desteklenir. Sessiz ortaklar arayan işletmeleri arayabileceğiniz siteler var. Bir arkadaşınıza restoranında yüzde 10'luk bir hisse için binlerce dolar vermek yerine, size iyi görünen binlerce yeni girişim veya küçük işletme arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, birkaç girişime yatırım yaparak riskinizi azaltabilirsiniz.

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir Fikri


Bu, kendi işini kurmayı düşünen ancak tüm işi yapmak istemediklerine karar verenler için en iyi pasif gelir fikirlerinden biridir. Bunun gibi pasif gelir fikirlerinin gerekli özeni göstermeyi, işletmenin numaralarını incelemeyi ve bir yatırımcı olarak haklarınızın korunduğunu doğrulamayı gerektirdiğini bilin. Ayrıca arkadaşınızın veya ailenizin işini de finanse edebilirsiniz. Daha sonra işi sizin için yürütebilecekler.

Bu devam eden bir operasyonsa, herhangi bir şey yapmadan önce mali tablolarını ve işlerinin diğer yönlerini incelemelisiniz. Ancak yeni bir kuruluşa yatırım yapıyorsanız, iş ortağınızın güvenilir olup olmadığını bilmelisiniz. Bu, finansal riskinizi azaltmasa da, paranızın emin ellerde olduğunu bilerek geceleri huzur içinde uyuyabilirsiniz.

7. Bir Blog Başlatma ve Blogdan Para Kazanma

Bloglama yoluyla elde edilen pasif gelir, birçok kişinin para için zaman alışverişini durdurmasına izin verdi. Örneğin, bir seyahat bloggerı olarak bir WordPress blogu kurabilir ve deneyimlerinizi okuyucularınızla paylaşabilirsiniz. Ne zaman yeni bir yere gitsen, orada gördüğün ve yaptığın tüm harika şeyleri yazabilirsin. Birkaç farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Google Adsense gibi reklam programlarına başvurabilir ve sitenizin kenar çubuğuna kurabilirsiniz.

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir FikriBunlardan herhangi biri tıklarsa, Google gibi reklam ortağınızdan küçük bir ücret alırsınız. Ayrıca bazı bağlı kuruluş programlarına kaydolabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, bağlı kuruluş pazarlaması, belirli bir yüzdeyi komisyon olarak kazanmak için ürünleri veya web sitelerini tanıtarak çevrimiçi para kazanmanın çeşitli yollarından biridir.

8. Satış Ortaklığı Pazarlaması

Blog yazmak genellikle neredeyse pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olarak görülür. Bir blog çalıştırır ve iyi trafik alırsanız, sitenize reklamlar ekleyebilir ve her bir reklam için tıklama veya görüntüleme başına ödeme alabilirsiniz. Çok fazla trafiğiniz varsa, bu iyi bir değişiklik yığını sağlayabilir. Temel olarak, bağlı kuruluş pazarlaması, ürünleri tanıtmayı ve satışlardan pay almayı içerir.

Tek yapmanız gereken blogunuza, web sitenize veya sosyal medya sayfanıza bir ürüne bağlantı vermek ve ardından para kazanmaya başlamak Bu tamamen pasif bir gelir değildir; Blogdaki reklam gelirinin çabaya değmesi için yeterli sayıda izleyici çekecek içerik oluşturmalısınız. İçerik yazmanız gerekir, ancak sizin için içerik yazması için başkalarını da işe alabilirsiniz.

Okuyucularınız yeni içerik beklediğinde yayınlanacak gönderileri planlamak için yazılımı kullanabilirsiniz. Bloglar için genel reklam geliri, katıksız rekabet nedeniyle düşüyor. Blogcular için alternatif, bloga üye olmaktır. Örneğin, yasal olarak ilişkiyi ifşa etmesi gerekmesine rağmen, bir Anne blog yazarına çeşitli bebek ürünlerini incelemesi için ödeme yapılabilir.

Sponsorlardan bahsedebilir ve sitelerine veya satılık ürünlerine bir bağlantı gönderebilirsiniz. Öte yandan, bunu kendiniz yapabilir, ürün incelemeleri yapabilir ve Amazon ürününe bağlı kuruluş bağlantılarını paylaşabilirsiniz. Sonra her satışın yüzde birkaçını komisyon olarak alırsınız. Bu, ilgili ürünleri önerebilecekleri bir konu hakkında sürekli blog yazanlar için en iyi pasif gelir fikirlerinden biridir.

Bu sizden herhangi bir yatırım gerektirmeyen pasif gelir fikirlerinden biridir. Bu, özellikle zaten mevcut bir web siteniz ve bir grup sadık takipçiniz varsa, mükemmel bir para kazanma girişimi olacaktır. Bu senaryoda, izleyiciyi ürünü satın alabilecekleri belirli bir web sitesine gönderecek bir bağlantı yayınlarsınız. Satın alırlarsa, bir komisyon alırsınız.

2021'de Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Pasif Gelir FikriBağlı kuruluş pazarlamasında birçok yeni şey ortaya çıktı. Örneğin, oluşturduğunuz bir uygulamada tanıtım yapabilir veya reklam yayınlayabilirsiniz. Veya blogunuz için ödeme yapmanıza yardımcı olan veya çevrimiçi kursunuz için uzman tavsiyesi sağlayan sponsorlardan bahsedebilirsiniz. Bu, bir bloga veya e-postayla gönderilen haber bültenine bağlı kuruluş bağlantılarını yerleştirmenin klasik yaklaşımının yanı sıra.

Yeni pasif gelir fikirlerinden biri, ister insanları bir başkasının çevrimiçi kursuna yönlendiriyor olun, ister potansiyel müşterileri bir emlakçıya gönderiyor olun, bağlı kuruluş programlarını bire bir kurmak için çeşitli araçlar kullanmaktır.

Sonra, bir Amazon bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla kitap ve ürünleri tanıtmak gibi nispeten klasik pasif gelir fikirleri var. Bu, uygulama yalnızca kitlenizi bir etkileyici olarak sizinle bağlantı kurmak için mevcut olsa bile bir seçenektir. Blog gönderilerinizi veya podcast'inizi tanıtın ve ara sıra e-kitabınıza veya Amazon ortaklık programı aracılığıyla sunulan başka birinin kitabına bir bağlantı gönderebilirsiniz.

Ayrıca, zaten iyi miktarda trafiğe sahip olan ve her ay gelir elde eden bloglar/web siteleri satın alabilirsiniz . Her yıl binlerce web sitesi oluşturulmakta ve sahipleri tarafından satışa sunulmaktadır. Bunları makul miktarda web trafiğiyle ve kanıtlanmış bir nakit akışıyla satın alabilirseniz, bu mükemmel bir pasif gelir kaynağı olabilir. Çoğu blog, Google'ın siteye yerleştirdiği reklamlara dayalı olarak aylık bir gelir akışı sağlayan Google AdSense'i kullanır.

Amazon Affiliate gibi ek gelir getiren bağlı kuruluş programları da olabilir. Blogu satın aldığınızda her iki gelir kaynağı da sizin olacaktır. Finansal açıdan bakıldığında, bloglar genellikle aylık gelirlerinin 24 katına satarlar. Bu nedenle, site ayda 250 ABD doları gelir elde ediyorsa, muhtemelen 3.000 ABD dolarından fazla olmayan bir fiyata satın alabilirsiniz. Flippa.com ve EmpireFlippers.com gibi sitelerden para kazandıran web siteleri/bloglar satın alabilirsiniz.

9. Para Kazandıran Web Siteleri

Birçok blog, Google reklamlarından gelir elde eder. Bazılarının yukarıda açıkladığımız gibi bağlı geliri olabilir. Çoğu kişinin bilmediği şey, sahiplerinden blog satın alıp onları devralabileceğinizdir. İdeal vakalar, yıllarca pasif gelir sağlayan her zaman yeşil içeriğe sahiptir. Biraz taze içerik ekleyin ve trafiği ve aylık geliri artırın. Bu da site çevirme ile para kazanma olasılığını yükseltir.

Alternatif olarak, blogun hedef kitlesinin küçük bir alt kümesini hedefleyen, hedef kitleye ve reklamverenlere değerini artıran niş bir blog oluşturabilirsiniz. Hatta her birine çapraz bağlantı vererek tüm bloglarınızın trafiğini artırabilirsiniz. Bu, her gün aynı konuda bir blogdan daha fazlasını yapmak isteyenler için daha iyi pasif gelir fikirlerinden biridir.

10. Arabanızı Kiralama

Araç sahiplerini araç kiralayanlarla temasa geçiren popüler araç kiralama uygulamalarında ikincil aracınızı kiralayarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Aracınızın talebini artırmak için küçük bir indirim sunabilir ve zamanınız için daha fazla para kazanmanızı sağlamak için minimum kiralama günü belirleyebilirsiniz. Yani şu anda online olarak ekstra gelir elde etmenin en pasif yollarından biri bu, eğer arabanız varsa nakit olarak kiralayabilirsiniz.

Bu platformlarda arabanızı kiralayarak ayda birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz. Örneğin Getaround, araç sahiplerinin araç kiralaması gereken kişilerle bağlantı kurmasını sağlayan bir araç paylaşım uygulamasıdır. Benzer şekilde, aylık araba ödemelerinizi karşılayabilir veya ana arabanızı kullanmadığınız zamanlarda Turo'da paylaşarak ekstra para kazanabilirsiniz .

Bu oldukça iyi bir getiridir çünkü arabanızın tüm maliyetini birkaç ay boyunca geri alabilirsiniz. Bu şekilde para kazanabileceğiniz birçok şey olduğunu unutmayın. Sadece bir araba değil. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, park yerinizi para için kiralayabilirsiniz. Sahip olduğunuz araçları kiralayabilirsiniz. Sormanız gereken sorular, neleri ödünç vermek istediğiniz ve bölgenizde bu ürünlere olan talebin nasıl olduğudur.

Hiç yorum yok

Latest Articles