EN YENİLER:

latest

Ads Place

Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-2)

Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-2) Bir önceki makalemin devam niteliği olan pasif gelir fikri, internetten para kazanma, para kazanma, gi...

Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-2)

Bir önceki makalemin devam niteliği olan pasif gelir fikri, internetten para kazanma, para kazanma, gibi konuların ilgilileri için hazırlanmıs olan bu makalem hepinizin işine yarayacaktır!

Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-2)1. Kitap Yazmak

Kitap satmak, telif ücreti şeklinde gerçek bir pasif gelir yaratmanın inanılmaz bir yolu olabilir. Bugünün çağında, kitabınıza Amazon gibi bir siteden erişilebildiğinde, hiçbir şey yapmadığınız için her ay bir çek alabilirsiniz. Kitaplarınızı tanıtmak için ne kadar çok zaman harcarsanız, çevrimiçi ve çevrimdışı o kadar çok para kazanırsınız.

2. Drop-Nakliye

E-Ticaret patlamasıyla birlikte, damla nakliye son derece ünlü hale geldi. Nasıl çalışır: Belirli üreticilerin ürünlerini sunan bir çevrimiçi mağaza oluşturursunuz. Bir kişi sitenizi ziyaret eder, bir ürün sipariş eder ve sisteminiz sipariş talebini o ürünün üreticisine gönderir.

Bu noktada üretici, siparişi doğrudan sitenizde siparişi veren kişiye göndererek siparişi tamamlar. Bu tür bir işle ilgili harika bir yön, sattığınız ürünleri stoklamak zorunda olmamanızdır - Sizin tarafınızdan herhangi bir envanter gerekmez. Müşteri ürün için ödeme yapar; komisyonları toplarsınız ve ürünlerin üreticisi veya satıcısı ürünleri depolar ve müşteriye gönderir.

3. Çevrimiçi Kurs Satışı

En iyi pasif gelir fikirlerinden biri, bu tür içeriğe ihtiyaç duyan bir kitleye kurslara veya rehberlere erişim satmaktır. Herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa, bu sizin için en iyi pasif gelir kaynaklarından biri olabilir. Bu, önceden yapılması gereken çok iş olabilir, ancak bir e-kitap veya çevrimiçi bir kurs oluşturulduğunda ve pazarlandığında, size yıllarca pasif bir gelir akışı sağlayabilir.

Varyasyonları “Dört Saatlik Çalışma Haftası”na kadar uzanır. Ancak, bu pasif gelir oluşturma yöntemi yıllar içinde gelişmiştir. Çevrimiçi kurstan gelen para doğrudan size gelir ve bunu çevrimiçi öğrenme platformunda blogunuzu tanıtmak için kullanabilirsiniz.

İster ev dekoratörü, ister emlakçı, avukat veya müteahhit olun, mevcut işinizi çevrimiçi kurslarla tanıtabilirsiniz. Ayrıca, bir blog veya kitap gibi oluşturduğunuz diğer içerikleri tanıtmak için kursu kullanabilirsiniz. Veya onları yalnızca abonelik amaçlı bülteninize kaydolmaya teşvik edin.

Bültene eklediğiniz, isteğe bağlı olarak kaliteli içerik yazabilen hizmetlerle bağlantı kurarsanız, içerik oluşturma daha iyi pasif gelir fikirlerinden biri olabilir. Pazarlama ve dağıtım tarafını ele almak için birçok araç olduğunu unutmayın.

Örneğin, e-posta listenize otomatik olarak içerik göndermek için haber bültenleri ayarlayabilirsiniz. Bir ihtiyacı tanımladığınızda ve bunu karşılayan iyi bir çevrimiçi kurs oluşturabildiğinizde, içerik için size ödeme yapan insanlara sahip olacaksınız. İyiyse, arkadaşlarına havale ederek daha fazla gelir elde ederler. İçeriği yalnızca bir kez oluşturmanız ve erişmek için para ödedikleri bir sitede yayınlamanız gerekir.

Çevrimiçi bir kurs oluşturursanız, öğrencilere yardımcı bir “rehber” veya e-kitap satabilirsiniz. Çevrimiçi rehberiniz iyi satıyorsa, ek değer sağladığı sürece onlar için sesli kitaplar veya kurslar oluşturabilirsiniz.

Uzmanlığınızı geliştirmek ve daha önce yazdığınız kitapların tanıtımını yapmak için çevrimiçi kursları da kullanabilirsiniz. Bu, yazarlar için daha iyi pasif gelir fikirlerinden biridir, çünkü zaten sahip olduğunuz içerikten profilinizi yükseltebilecek yeni bir yolla para kazanmanıza olanak tanır. E-kitabı web sitenizde satabilir veya e-kitabınızla ilgili içerik sağlayan diğer web siteleriyle bir ortaklık anlaşması olarak sunabilirsiniz.

4. Tahvil Satın Alma

Bu genellikle çoğu pasif gelir fikrine dahil edilir, çünkü para akarken arkanıza yaslanabilirsiniz. Tahvil satın almak, hisse senetlerine yatırım yapmaktan çok daha güvenlidir çünkü tahviller, onları ihraç eden şirket tarafından yükümlülük olarak kabul edilir. Tahviller, şirketler, şehirler ve hükümetler tarafından sunulan kredilerdir. Karşılığında, belirli bir tarih ve koşulda belirli bir miktar parayı ödemeye dair yazılı ve imzalı bir taahhüt vardır.

Öte yandan, hisse senetleri özkaynak olarak kabul edilir. Bu şirket iflas başvurusunda bulunursa, her şeyden önce yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekir. Hükümetler de tahvil ihraç edebilir, ancak hisse senedi çıkaramaz. Yeterince büyük bir pasif gelir akışı oluşturmak için vergiden muaf belediye tahvillerine, devlet hazine tahvillerine ve şirket tahvillerine yatırım yapabilirsiniz.

5. Otomat İşi

Bu, genellikle hafife alınan pasif gelir fikirlerinden biridir. Ancak, özellikle otomatınızı kurmak için doğru yeri bulduysanız, para kazanmanın harika bir yoludur. Oraya giren ve çıkan kişi sayısını düşünün, makineyi stratejik bir alana yerleştirirseniz büyük bir kazanç elde edersiniz. İyi yerleştirilmiş bir otomat, potansiyel olarak haftada 100 dolar, hatta günde yüzlerce dolar kazanabilir.

Örneğin, önemli bir konumda bulunan bir otomat, ayda 50 ila 100 dolar getirebiliyorsa. Hepsi birinci sınıf lokasyonlarda 100 otomat satın alırsanız, günde ortalama 1000$'a ulaşabilirsiniz. Herhangi bir işletme gibi, çoğu eyalet, otomat rota operatörlerinin yerel yönetmeliklerin gerektirdiği uygun izinleri ve lisansları almalarını şart koşar. Bir otomat işi başlatmayı planlarken, yerel düzenlemelerinizi kontrol etmeniz önemlidir.

6. Vadeli Mevduat

Vadeli mevduat hesaplarına para yatırarak pasif gelir elde edebilirsiniz  . Bu, çok az risk sunan en iyi pasif gelir fikirlerinden biridir. Diğer tasarruf hesaplarından farklı olarak, vadeli mevduatın belirli bir vade tarihi vardır. Böyle bir depozitoyu vade tarihinden önce çekemezsiniz. Bu tür bir tasarruf hesabının faiz oranı diğer hesaplara göre oldukça yüksektir, ancak vade ve yatırılan miktara bağlıdır. Birikimlerinizi çekeceğiniz zaman, söz konusu tarihten en az 30 gün önce bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Paranızı ne kadar yüksek ve uzun süre park ederseniz, faiz oranları o kadar yüksek olur.

7. Podcasting

Küçük podcast'ler bile, reklamlar gibi çeşitli farklı gelir akışlarından para kazanabilir. Bir podcast, bir kullanıcının kolay dinleme için kişisel bir cihaza indirebileceği, sözlü dijital ses dosyalarının epizodik bir dizisidir. Podcasting, insanlar sizi izlemeyi seçene kadar para kazanmaz.

Dinleyicilerin değerinizin olduğuna karar vermesi zaman alır. Bu nedenle, bu hafta bir maaş çekine ihtiyacınız olduğu için bir podcast başlatmak istiyorsanız, gelir elde etmenin başka bir yolunu bulmalısınız. Ancak, podcast'lerinizi dinleyen binlerce abone yaptıysanız, bundan para kazanılabilir. Tıpkı bir blogda olduğu gibi, bağlı kuruluşlardan veya reklamcılardan veya ürün ve hizmetlerinizi satarak pasif gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin, sponsorluklar alabilir ve her bölümde birkaç kez bir reklam ekleyebilirsiniz. Ayrıca, birçok podcast yayıncısının ve YouTuber'ın yararlandığı Audible gibi bağlı kuruluş programlarını da tercih edebilirsiniz. Size tanıtmanız için özel bir bağlı kuruluş bağlantısı verirler. Birisi bağlantınızı kullandığında, satış için kredi alırsınız ve 15 $ kazanırsınız. Bir podcast başlatmak için bütçenize göre en iyi podcasting kulaklıklarını satın aldığınızdan emin olun. Hem sesinizin hem de içeriğinizin kalitesi çok önemlidir.

8. Bir YouTube Kanalı Başlatın

YouTube İş Ortağı Programı'na katıldığınızda YouTube üzerinden para kazanma olanağına sahip olursunuz. En az 18 yaşında olmanız veya ödemelerinizi AdSense aracılığıyla gerçekleştirebilecek 18 yaşından büyük bir yasal vasinizin olması gerekir. Reklamverenlere uygun içerik yönergelerini karşılayan içerik oluşturmanız gerekir.

Google, YouTube İş Ortağı Programı'na kabul edilmeden önce kanalınızı inceler. Ayrıca, tüm politikalarını ve yönergelerini karşıladığınızdan emin olmak için kanalları sürekli olarak incelerler.

Milyonlarca abonesi olmasa bile YouTube kanallarından para kazanılabilir. Kazanç potansiyeliniz yalnızca sahip olduğunuz abone ve görüntüleme sayısıyla değil, aynı zamanda oluşturduğunuz etkileşim düzeyiyle, hitap ettiğiniz nişle ve keşfettiğiniz gelir kanallarıyla da belirlenir. Popüler YouTuber'lar, kitlelerini milyonlarca kişi haline getiriyor ve ardından kendi ürünlerini piyasaya sürüyor.

Ayrıca, belirli kitleleri hedeflemek isteyen farklı markalarla da ortaklık kuruyorlar. Markalar artık tipik olarak büyük reklam bütçelerini, kitlelerinin sadakatini zaten kazanmış olan etkileyicilere harcıyor. Bu, doğru anlaşmaları müzakere edebilirseniz, bir içerik oluşturucu olarak sizin için büyük bir fırsat yaratır.

Aşağıdaki özellikler aracılığıyla YouTube'da pasif gelir elde edebilirsiniz:

Reklam geliri: Görüntülü, yer paylaşımlı ve video reklamlardan reklam geliri elde edin.

Kanal üyelikleri: Üyeleriniz, sunduğunuz özel ayrıcalıklar karşılığında yinelenen aylık ödemeler yapar.

Ürün rafı: Hayranlarınız, izleme sayfalarınızda sergilenen resmi markalı ürünlere göz atabilir ve bunları satın alabilir.

Super Chat ve Super Stickers: Hayranlarınız, mesajlarının sohbet akışlarında öne çıkarılması için ödeme yapar.

YouTube Premium Geliri: İçeriğinizi izleyen bir YouTube Premium abonesinin abonelik ücretinin bir kısmını alın.

9. Sosyal Medya Yöneticisi Olun (WFM İşi)

Evden çalışabilir ve farklı markaların birkaç sosyal medya hesabını yönetebilirsiniz. Birçok küçük işletme sahibinin sosyal medyaya ayak uyduracak zamanı yoktur, bu nedenle evden çalışabilen serbest çalışanları işe almayı severler. Çevrimiçi varlık ve tanınma için savaşan şirketler büyümeye devam ettikçe, sosyal medya yöneticisi yönetiminde bir kariyer her zaman talep görmektedir.

Sosyal medya konusunda beceriniz varsa, yerel işletmelerin sözleşmeli aylık ücretler için temel sosyal medya sayfalarını korumalarına yardımcı olabilirsiniz. Yaratıcı bir zihniyete, yazma becerilerine ve içeriğin sosyal medyada nasıl çalıştığına dair bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Bu beceriler, bir dereceniz veya diplomanız olmasa bile çevrimiçi kurslar aracılığıyla öğrenilebilir.

Sosyal medya, pazarlama, teknoloji ve reklamcılıktaki trendler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Facebook ve Instagram, yerel işletmeler için en popüler iki sosyal medya platformudur. Tam zamanlı sosyal medya yöneticilerine yüksek maaş ödenir. Marka bilinirliğini artırmak, pazarlama çabalarını iyileştirmek ve satışları artırmak için şirketin sosyal medya stratejisini planlamak, uygulamak, yönetmek ve izlemekten sorumludurlar.

10. Airbnb İş Modelinden Pasif Gelir

Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-2)

Airbnb ile ortak olabilir ve odanızı kiralayarak Airbnb ev sahibi olarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Boş bir yatak odanız varsa, bir oda arkadaşı bulabilir veya AirBnB'de gezginler için alanı listeleyebilirsiniz. Airbnb, yaşam alanından para kazanmak için pasif bir gelir yaratma sistemi sağlar. Airbnb, bir oda, bir daire veya bir evin tamamını kiralayarak pasif gelir elde etmeyi kolaylaştırır. Sistemleri, rezervasyonları ve ödemeleri hallederken, ev sahipleri geri kalan her şeyi halleder.

Evinizde boş bir odanız varsa, kiraya verebilirsiniz. Bu, risklerin oldukça az olduğu pasif gelir fikirlerinden biridir. Tek yapmanız gereken, böyle bir odanın kiralanabilir olduğuna dair çevrimiçi bir ilan vermek. Sadece insanların boş odanızı kontrol etmesini ve kiralamasını beklemeniz gerekecek.

Paylaşım ekonomisi, gelir elde etmek için tam olarak kullanmadıkları varlıkları kiralayan insanlara dayanmaktadır. Bu oldukça pasif bir gelir olabilir veya aktif bir oyuncu olabilirsiniz. Airbnb'de tatil evinizi kiralarken mülk yöneticisinin her zaman yaptığı gibi sürdürdüğü durumlarda olduğu gibi, sizden neredeyse hiçbir fiziksel çaba gerektirmeyebilir.

Ayrıca kısa vadeli kiralama pasif gelirinizi sorunsuz hale getirebilecek birçok anahtar teslimi AirBnB yönetim şirketi bulunmaktadır. Evinizde boş bir oda kiralamak biraz daha iştir ama hemen hemen herkese açıktır. 

Bu makalemde sizler için extra gelir elde edebileceğiniz pasif gelir yöntemlerini sundum dilerseniz aşagıda (Bölüm-1) makalesini inceleyebilirsiniz !


--------------------  Güncel 10 Pasif Gelir Fikri (Bölüm-1)

Hiç yorum yok

Latest Articles