EN YENİLER:

latest

Ads Place

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü!

Facebook, Instagram ve Whatsapp şu anda çevrimdışı. Facebook kesintileri Pazartesi günü kabul etti, ancak web sitelerinin ve uygulamalarını...

Facebook, Instagram ve Whatsapp şu anda çevrimdışı. Facebook kesintileri Pazartesi günü kabul etti, ancak web sitelerinin ve uygulamalarının neden kapalı olduğunu söylemedi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü!

DownDetector.com'daki raporlar, kesintilerin ET 12:00 civarında başladığını gösteriyor. Bir kaynak CBS News'e verdiği raporda, Facebook çalışanları da Pazartesi günü şirketin dahili e-postasını kullanamadı. 

Şirket yaptığı açıklamada , "Bazı kişilerin Facebook uygulamasına erişmekte sorun yaşadığının farkındayız" dedi . İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Şirketin baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer de bir tweet attı: Şu anda Facebook destekli hizmetlerin kesintilerinden etkilenen herkesten *içten* özür dilerim. Ağ sorunları yaşıyoruz ve ekipler mümkün olduğunca hızlı hata ayıklamak ve geri yüklemek için mümkün olduğunca hızlı çalışıyor."

2019'da Facebook, birkaç saat süren benzer bir kesinti yaşadı. Ertesi gün şirket, bir " sunucu yapılandırma değişikliğinin " yapılacağını söyledi.

Kesinti, "60 Dakika"nın Facebook'un nefreti, yanlış bilgiyi ve huzursuzluğu nasıl artırdığının farkında olduğunu söyleyen ancak şirketin bildiklerini gizlediğini iddia eden bir muhbir ile röportaj yayınlamasının ertesi sabah geldi . Facebook iddiaları yalanlamıstı.  

Bu günlerde de geçmişteki gibi senaryoların olup olmayacağını hep birlik te göreceğiz an itibari ile hala instagram, facebook ve whatsapp'a erişim sağlanamıyor.

Ayrıca sadece iletişim değil bir çok online mağazanında zarar etmesini sağlayan bu kesinti umarım biran önce açıklığa kavuşur.

Hiç yorum yok

Latest Articles