EN YENİLER:

latest

Ads Place

Pasif Gelir Kaynakları ve Fikirleri 2021

Pasif gelir , ekstra nakit akışı yaratmanıza yardımcı olmak için harika bir yol olabilir, ister bir yandan acele ediyor olun, ister her ay b...

Pasif gelir, ekstra nakit akışı yaratmanıza yardımcı olmak için harika bir yol olabilir, ister bir yandan acele ediyor olun, ister her ay biraz fazladan para kazanmaya çalışıyor olun. Pasif gelir, iyi zamanlarda daha fazla kazanmanıza yardımcı olabilir ve aniden işsiz kalırsanız veya gönüllü olarak işten uzak dursanız bile sizi rahatlatabilir.

Pasif Gelir Kaynakları ve Fikirleri 2021


Pasif gelirle, asıl işinize devam ederken bile para kazanabilirsiniz veya sağlam bir pasif gelir akışı oluşturabiliyorsanız, biraz geri tepmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, pasif bir gelir size ekstra güvenlik sağlar.

Ve emeklilik hedeflerinize ulaşmak için kazancınızdan yeterince tasarruf etme konusunda endişeleriniz varsa , pasif gelir yoluyla servet oluşturmak da size çekici gelebilecek bir stratejidir.


Pasif gelir fikirleri:

 • Bilgi ürünleri satmak
 • Kira geliri
 • Affiliate pazarlama
 • Perakende ürünleri çevirin
 • Temettü stokları
 • Uygulama oluştur
 • GYO'lar
 • Yüksek verimli bir CD'ye veya tasarruf hesabına yatırım yapın
 • Evinizi kısa süreli olarak kiralayın
 • Arabanıza reklam verin
 • Bir blog veya YouTube kanalı oluşturun
 • Kullanışlı ev eşyalarını kiralayın
 • Tasarımları çevrimiçi sat

Pasif gelir nedir?

Pasif gelir, bir işveren veya yüklenici dışındaki bir kaynaktan elde edilen düzenli kazançları içerir. İç Gelir Servisi (IRS), pasif gelirin iki kaynaktan gelebileceğini söylüyor : kiralık mülk veya kişinin aktif olarak katılmadığı bir işletme, örneğin ödenmiş kitap telif hakları veya hisse senedi temettüleri gibi.

Finansal koçu ve emekli hedge fon yöneticisi Todd Tresidder, "Birçok insan pasif gelirin hiçbir şey için bir şey elde etmekle ilgili olduğunu düşünüyor" diyor. “Çabuk zengin olma” çekiciliği var… ama sonunda yine de çalışmayı içeriyor. Siz sadece işi önceden verin.”

Pratikte, işin bir kısmını veya tamamını önceden yapabilirsiniz, ancak pasif gelir genellikle yol boyunca bazı ek emekleri de içerir. Pasif dolar akışını sürdürmek için ürününüzü güncel tutmanız veya kiralık mülkünüzü bakımlı tutmanız gerekebilir.

Ancak stratejiye bağlıysanız, gelir elde etmek için harika bir yol olabilir ve bu süreçte kendiniz için ekstra finansal güvenlik yaratacaksınız.

Neler Pasif gelir değildir…

Senin işin . Genel olarak pasif gelir, bir işten kazandığınız ücretler gibi maddi olarak dahil olduğunuz bir şeyden gelen gelir değildir.

İkinci bir iş . İkinci bir iş bulmak, pasif bir gelir akışı olarak nitelendirilmeyecek çünkü ödeme almak için yine de ortaya çıkıp işi yapmanız gerekecek. Pasif gelir, onu elde etmek için çok çalışmak zorunda kalmadan tutarlı bir gelir akışı yaratmakla ilgilidir.

Gelir getirmeyen varlıklar . Yatırım, pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir, ancak yalnızca sahip olduğunuz varlıklar temettü veya faiz ödüyorsa. Temettü ödemeyen hisse senetleri veya kripto para birimleri gibi varlıklar heyecan verici olabilir, ancak size pasif gelir kazandırmazlar.

Bu yazımda pasif gelir nedir?, pasif gelir nasıl kazanılır?, ve bazı güncel pasif gelir yöntemlerinden bahsettim ayrıca sitemde detaylı açıklanmış pasif gelir yöntemleride mevcut.

Hiç yorum yok

Latest Articles