EN YENİLER:

latest

Ads Place

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur? ve Tam 9 Adet Pasif Gelir Fikri

Erken emeklilik hayali mi kuruyorsunuz? Belki ihtiyaçlarınızı ve birkaç isteğinizi karşılayacak kadar para kazanmak ? Evet, bunlar harika ha...

Erken emeklilik hayali mi kuruyorsunuz? Belki ihtiyaçlarınızı ve birkaç isteğinizi karşılayacak kadar para kazanmak ? Evet, bunlar harika hayaller ve eğer dokuzdan beşe gelirinizden daha fazlasını düşünmeye başlarsanız, bunlar çok yakınınızdalar.

Şimdi, başka bir işe girmekten bahsetmiyoruz. Pasif gelirden bahsediyoruz.

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur? ve Tam 9 Adet Pasif Gelir Fikri, pasif gelir, pasif gelir kazanma, internetten para kazanma, internetten para kazan, pasif gelir kazan, pasif gelir yöntemleri, pasif gelir fikirleri, evde para kazanma, uyurken para kazanma, udemy,


Pasif gelir nedir?

Çok az veya günlük çaba harcamadan sabit para kazanmanın bir yolu. Dikkat edin, hiç çaba göstermemek degil. Pasif gelir kazanmak, oturup, hızlı para kazanma işi değildir. İşe girmeniz gerekecek - en azından ilk başta. Bir blog veya uygulama oluşturmak gibi bazı pasif gelir fikirlerinin işe koyulması zaman (ve bazen de para) alır. Ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, sonunda siz uyurken size para kazandırabilirler.

Neden Pasif Gelir Oluşturmalısın?

Geliriniz, en büyük servet oluşturma aracınızdır - genellikle haftada beş gün çalışmanızı gerektiren bir araçtır. İşinizi seviyor olsanız bile  , başka bir işin kan, ter, gözyaşı ve zaman taahhüdü olmadan ekstra gelir elde etmeyi sorun etmeyeceğinize bahse gireriz  . Pasif bir gelir oluşturmanın sizin için yapabilecekleri şunlardır:


Zenginliğinizi artırın

Erken emekli olmanıza izin verin

İşinizi kaybederseniz sizi tam bir gelir kaybından koruyun

Emeklilik fonunuzu aşarsanız, ek bir gelir kaynağı sağlayın

Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Pasif gelir sizi bir gecede zengin yapmaz, bu yüzden duyduğunuz tüm hızlı zengin olma planlarını unutun. Ancak istikrarlı ve karlı pasif gelir seçenekleri, uzun vadede ciddi paralar kazandırabilir. Hangi seçeneği kullandığınıza bağlı olarak, birkaç bin dolardan yüz binlerce dolara kadar herhangi bir yerden bahsediyoruz .

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur?

Pasif gelir o kadar çok şekilde oluşturulabilir ki, hepsini listeleyecek olsaydık, bütün gün burada olurdunuz. Bu nedenle, pasif gelir elde etmek için dokuz sağlam seçeneğe indirdik:

Fonlara Yatırım Yapın

Gayrimenkule Yatırım Yapın

Evinizi Kiralayın

İnsanların Eşyalarını Depolayın

Faydalı Eşyaları Kiralayın

Blog/YouTube Kanalı Başlatın

Dijital Ürünler Sat

Satış Ortaklığı Pazarlamasını Kullanın

Arabanıza Reklam Verin

1. Fonlara Yatırım Yapın

Bazı insanlar “pasif gelir” duyduğunda, en az çalışmayla en büyük sonuçları üretebileceği için yatırım yapmayı düşünmeye meyillidirler. Ve bu doğru! Bu listedeki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, yatırım yapmak, dinlenmenin, rahatlamanın ve kazanmanın en kolay yolu olabilir. Ancak bir konuda net olmak istiyoruz: Yatırım, uzun vadeli bir  strateji olarak en iyi sonucu verir.

Yatırım yapmaya başlamak istiyorsanız, güvenilir bir yatırım uzmanıyla çalışın. Ne  yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz yokken hisse senetlerine yatırım yapmayın - bu, tüm  paranızı kaybetmenin hızlı bir yoludur.


2. Gayrimenkule Yatırım Yapın

Pasif gelir elde etmenin bir yolu (borçsuz olduktan ve bir miktar nakit biriktirdikten sonra)  gayrimenkul satın almak ve kiracılara kiralamaktır . Ancak kiralık mülk satın almadan önce, önce kendi evinizin borcunu ödeyin ve yatırım amaçlı gayrimenkulünüzü nakit olarak satın alın.  Kiralık mülk satın almak için asla borca girmeyin  .

Şunu da söylemekte fayda var: Kiralık bir mülk harika bir ek gelir kaynağı olabilir, ancak en  pasif  seçim değildir. Bir gelir kaynağı olarak ortaya çıkmasını istiyorsanız, onu pazarlamanız ve bakım ve kozmetik güncellemelerine ayak uydurmanız gerekir.  Bir mülk yönetim şirketi kiralamazsanız, mülkün nasıl kiraya verileceğini ve nasıl yönetileceğini anlamak  zaman ve çaba gerektirir  , ancak bu sizin için daha az gelir anlamına gelir.

Kişisel olarak göz kulak olabilmeniz için ziyaret etmeniz için uygun bir yerde bir mülk satın almanızı öneririz.  Bölgenizi iyi tanıyan ve kiracıları neyin çekeceğini bilen bir emlakçı bulun .


Kiralık mülk rotasına giderseniz, mülkünüzün kontrolünün sizde olması gerekir. Gayrimenkul yatırım ortaklığı  (GYO) gibi, paranızı mülklerde bir araya getiren gayrimenkul yatırım seçeneklerinden uzak  durun. Bir GYO (“reet” olarak telaffuz edilir), temelde hisse senetleri yerine gayrimenkul satın alan bir yatırım fonudur. Bu  kulağa  iyi bir fikir gibi gelse de, kontrolü elinde tutan kişilerin bu mülklerle (ve paranızla) akıllı kararlar alıp almadığını bilmenin bir yolu yok. Son derece öngörülemez ve genel olarak gayrimenkule yatırım yapmak için akıllıca bir yol değil.


3. Evinizi Kiralayın

Hala ödemeniz gereken bir miktar borcunuz varsa veya bir kiralık mülkün tamamını almaya gücünüz yetmiyorsa, boş bir oda kiralamayı düşünün  . Bir oda arkadaşına veya ara sıra bir Airbnb misafirine sahip olmak , arkanıza yaslanıp bütçenize ekstra para eklemenin harika bir yoludur - eğer mahremiyetinizden ödün vermekte bir sakınca yoksa.

4. İnsanların Eşyalarını Depolayın

İnsanların çok fazla eşyası vardır ve her zaman bunları saklamanın ucuz yollarını ararlar. Bodrumda veya garajda biraz yeriniz varsa, insanların eşyalarını saklamanız için size para vermesinden daha kolay ne olabilir? Sadece eşyalarının güvenli ve emniyetli olduğundan emin olmanız gerekir.

Başlamak için Neighbor, iStoreit veya Store At My House gibi web sitelerine göz atın Bunlar, iç veya dış alanınızı işe koyabilecek hizmetlerdir . İnsanlar sezon dışı gardıroplarını saklamanız için bir ton ödeyecek mi? Belki hayır ama zamanla birikebilir! Ve araçları, tekneleri, kampçıları ve diğer yüksek fiyatlı oyuncakları saklamak için bir ahırınız, garajınız veya hatta sadece araba garajı alanınız varsa, insanlar onları güvenli ve hava koşullarına dayanıklı tutmak için daha fazla ödeyecektir. (Güvenle) saklayın ve unutun—pasif gelir hakkında konuşun!


5. Yararlı Eşyaları Kiralayın

Başkalarının ödünç almak istediği, her zaman kullanmadığınız eşyalarınız var mı? Bir kamyon, treyler, trambolin, kano ve hatta kendi bahçeniz veya arka bahçeniz gibi şeyler size kiralık eşya olarak pasif gelir sağlayabilir. Fat Llama gibi popüler kiralık web sitelerini keşfedin (evet, gerçekten adı buysa). Tek yapmanız gereken eşyalarınızın resimlerini yüklemek, bir fiyat belirlemek ve dünyaya kiralamaya hazır olduklarını söylemek.

Dünyaya söylemeye tam olarak hazır değilseniz , sadece mahallenizle başlamayı düşünün. Elektrikli testere, basınçlı yıkayıcı veya çim havalandırıcı var mı? Büyük araçlar böylece potansiyel cha bir sürü var, perakende mağazalarında sadece yarım gün için yere $ 10-30 veya daha fazla kiralayabilirsiniz.

Topluluğunuzun sosyal medya sitelerine atlayın ve eski moda şekilde el ilanları yayınlamaya başlayın veya el ilanları dağıtın. Doğru mevsimde vurun ve el ilanlarınız komşularınızın buzdolabı kapılarında birinci sınıf bir yer alabilir ve bu da telefon görüşmelerine yol açar. Sadece bazı kurallar koymayı unutmayın, böylece kendi cebinizden değiştirmeniz gereken harap araçlarla kalmazsınız.


6. Bir Blog/YouTube Kanalı Başlatın

Belirli bir kitleye hitap eden harika bir fikriniz varsa, çevrimiçi trafik oluşturmak için sürekli yeni materyal gerektirmeyen bir eğitim blogu veya bir YouTube eğitim dizisi gibi bir şey oluşturabilirsiniz. İçeriğiniz ilgi çekiciyse ve yeterince günlük trafik görüyorsa, blogunuzda veya kanalınızdaki reklam noktalarında reklam alanı satabilirsiniz. İçeriği yükledikten sonra arkanıza yaslanabilir, rahatlayabilir ve içeriğinizi izleyen her kişi için pasif gelir akışının keyfini çıkarabilirsiniz. Fena değil!


7. Dijital Ürünler Satmak

Reklamları barındırmak için yeterli trafik üreten içeriği nasıl oluşturacağınızı keşfettiyseniz, bu içeriği nasıl bir ürüne dönüştürebileceğinizi düşünün. Basit bir e-kitap veya yemek hazırlama kılavuzundan eksiksiz bir çevrimiçi kursa veya uygulamaya kadar her şey olabilir.


Yaratıcı ol

Ayrıca yaratıcı becerilerinize dokunan bir şey de satabilirsiniz. Örneğin, iyi bir fotoğrafçıysanız, Shutterstock gibi sitelerde stok fotoğraf satabilir veya insanların indirmesi için önceden ayarlanmış fotoğraf düzenleme filtreleri oluşturabilirsiniz. Müzik prodüksiyonuyla uğraşıyorsanız, şarkılarınızı lisanslayın ve içerikleri için kullanmak üzere YouTuber'lara ve podcast yayıncılarına satabilirsiniz.


Ve yazarlar: Kendi kendine yayınlama seçenekleri çoktur ve Kindle Publish Direct (KDP) dahil birçoğu ücretsizdir. Bazı pazarlama becerileriniz ve artı kelimesini yayacak iyi arkadaşlarınız varsa (üzgünüm, ancak bunun sadece söylenmesi gerekiyor) kitaplarınız gerçekten iyi bir okumaya ulaşır- o zaman devam edin! Yıllar içinde telif ücretlerinin hala yolda olduğunu görebiliyordunuz. , pasif gelir!


Bildiklerini Öğret

Udemy gibi öğrenme sitelerinde , kendi platformlarında bir kurs oluşturmak için uzmanlığınızı kullanabilirsiniz. Yayınlandıktan sonra sizden herhangi bir ek bakım gerektirmez ve insanlar sizin dersinizi aldığında ödeme alırsınız. Fazladan para kazanmanın ve insanlara yardım etmenin kolay bir yolu . Bu bir kazan-kazan gibi. . . kazanç.


8. Satış Ortaklığı Pazarlamasını Kullanın

Hiç gerçekten harika bir şey satın aldınız ve arkadaşlarınıza, ailenize, iş arkadaşlarınıza ve mağaza kasiyerine bunun hakkında konuştunuz mu? Simdi kendi kendine düşünüyorsundur ve dostum, tüm bu reklamlar için para almalıydım diyorsun . Ve bu sisteme bağlı kuruluş pazarlaması deniyor.

Basitçe söylemek gerekirse, bağlı kuruluş pazarlaması, bir şirketin ürünleri hakkında halka açık bir şekilde övünmeniz için size para ödemesidir. Sosyal medyadaysanız, muhtemelen yüzlerce kişinin belirli bir ürünü kullanırken fotoğraflarının altına özel bir bağlantı veya indirim kodu göndererek bunu yaptığını görmüşsünüzdür.


Şimdi bu , Twitter'da en sevdiğiniz koşu ayakkabılarını etiketleyebileceğiniz ve ödeme almayı bekleyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Tanıdığınız ve sevdiğiniz şirketler, bunun için ödeme alabilmeniz için bir bağlı kuruluş pazarlama programına sahip olmalı ve bunun bir parçası olmak için başvurmanız gerekir. LinkShare gibi sitelerbu bağlı kuruluş pazarlama programlarını bulmanıza ve bunlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Amazon, eBay ve Target, bağlı kuruluş pazarlama programları sunan yüzlerce şirketten sadece birkaçıdır. Bağlı kuruluş pazarlamacısı olmak için binlerce takipçisi olan bir etkileyici olmanız gerekmez (ancak bu, daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur) , programlara girebilmeniz için kriterler vardır. Örneğin, Target'ın “Kimler Target ortağı olabilir?” sorusuna verdiği yanıt. "aile dostu bir web sitesi işleten ve çoğunlukla ABD merkezli görüntülemeye sahip herhangi bir web sitesi operatörüdür."


9. Arabanıza Reklam Verin

Kendi arabanı sürmek için para mı alıyorsun? Bundan daha kolay olamaz! Arabanıza dev bir logo yapıştırmak (veya belki de tüm arabayı sarmak veya üstüne o büyük kutu gazozlardan biriyle sürmek ) sakıncası yoksa , Wrapify gibi siteler , arabanızı kullandığınız için para kazanmanızı sağlar . mobil reklam panosu. Elbette, biraz gülünç görünen bir aracı sürerek bazı harika puanlar kaybedebilirsiniz, ancak zamandan, emekten veya yatırımdan ödün vermeden kolay para kazanacaksınız. 

Pasif Gelir İpuçları 

Söylediğimiz gibi, pasif gelir fikirleri listesi sonsuza kadar devam edebilir. Size en uygun olanı ararken, kendinize şu soruları sormak yetecektir:


Başkaları bunu yaparak para kazanıyor mu?

Hangi pasif gelir stratejisinde en iyi olabilirim?

Bu fikir, olumlu uzun vadeli bir geçmiş performansı gösteriyor mu?

İlk kurulumdan sonra bu gerçekten ne kadar zamanımı alacak?

Otomat makineleri veya çamaşırhane açmak gibi hızlı bir geri dönüş vaat eden veya büyük miktarlarda para gerektiren pasif gelir fikirlerine kanmayın. Bunun gibi şeyler, pasif olarak kabul edilmek için çok fazla zaman ve para gerektirir   ve sonuçta finansal hedeflerinizi sabote edebilir. İstikrarlı, karlı ve güvenilir fikirler arayın. Araştırmanı yap. Ve asla borca ​​girme!

DİĞER TÜM YÖNTEMLER {button_primary}

Hızlı bir geri dönüş vaat eden veya çok büyük miktarda para gerektiren pasif gelir fikirlerine kanmayın.

Hiç yorum yok

Latest Articles