EN YENİLER:

latest

Ads Place

Squid Game, Netflix'in 'şimdiye kadarki en büyük' ​​dizi lansmanı oldu!

New York / Hong Kong (CNN Business) " Squid Game " - Güney Kore'den kurgusal bir drama - Netflix'in "lansmandaki en b...

New York / Hong Kong (CNN Business)" Squid Game " - Güney Kore'den kurgusal bir drama - Netflix'in "lansmandaki en büyük dizisi", yayın şirketi Salı günü CNN'ye özel olarak dile getirdi.

squid game, squid game izle, squid game nedir, squid games, squid game türkce, squid game oyuncuları, squid game wallpaper, squid game ne demek, squid game 1.bölüm, squid game türkçe dublaj, netflix, dizi,Paraya çok ihtiyacı olan yarışmacıların nakit ödüller kazanmak için ölümcül çocuk oyunları oynadığı distopik dizi, 17 Eylül'de Netflix'te piyasaya çıktığından beri 111 milyon hesap tarafından izlendi.

Bu sayıya bir bağlam vermek için Netflix, bu yılın başlarında , Noel çıkışını izleyen ilk 28 gün içinde 82 milyon hanenin "Bridgerton" izlediğini duyurdu . "Squid Game" bu sayıyı daha kısa sürede aştı.

Dizi, dünya çapında 94 ülkede Netflix'in En İyi 10 listesinde 1 numara. Platformun Amerika Birleşik Devletleri'nde 1 numaraya ulaşan ilk Kore dizisi.

Rakamlar, "Squid Game"in popülaritesinin büyüklüğü ve çıkış hızı hakkında konuşuyor. Ancak Netflix'in - ve tüm yayın hizmetlerinin - derecelendirme verileri bazı önemli uyarılarla birlikte gelir.

Bilmeyenler için için, bu veriler Netflix'in ( NFLX ) kendisindendir ve herhangi bir dış kaynak tarafından incelenmemiştir. Ayrıca bu 111 milyon rakamı herkesin diziyi başından sonuna kadar izlediği anlamına gelmiyor. Netflix'in dizinin en az iki dakikasını izleyen hesaplar metriğine dayanmaktadır.

Netflix'in şovlarının popülaritesini sık sık anlaşılmaz muhasebesinden bağımsız olarak, önemli bağlam, yayın devinin rekabetinin gün geçtikçe daha da artması ve "Squid Game" Netflix'in bir nedenden dolayı zirvede kaldığını gösteriyor.

Yatırımcılar için Netflix abone eklemeye devam ettiği sürece Wall Street mutlu olmaya devam edecek. "Squid Game" zamanın ruhunu önemli ölçüde vurdu ve bu, yeni aboneleri çekmek ve mevcut aboneleri mutlu etmek için en iyi araçtır. Dizi ayrıca Rotten Tomatoes'da %91 puan alarak harika eleştiriler aldı.

En iyi yayın yapan birçok dizi gibi, "Squid Game" de bir pop kültürü fenomeni haline geldi. Seri, memler ve hatta Cadılar Bayramı kostümü fikirleri üretti.

"Squid Game"in başarısı, Netflix'in dünya çapında bir hit yaratma becerisine işaret ediyor. Netflix'in 209 milyon abonesi var ve şirket küresel ölçekte izleyicilere ulaşmak için çalıştı.

Netflix'in Asya Pasifik içerikten sorumlu başkan yardımcısı Minyoung Kim, "2015'te Kore dizilerine ve filmlerine ilk yatırım yapmaya başladığımızda, Asya ve dünyadaki temel K içeriği hayranları için birinci sınıf hikayeler yapmak istediğimizi biliyorduk" dedi. , Hindistan hariç. "Bugün, Squid Game en çılgın hayallerimizin ötesine geçti."

Kim CNN'e verdiği demeçte, 'Squid Game' [Netflix'e] küresel stratejimizin doğru yöne gittiğine dair daha fazla güven verdi" dedi.

Hiç yorum yok

Latest Articles